Facebook Google+ Twitter

Przed zlotem żaglowców czas dokończyć budowę Trasy Nadodrzańskiej

Jest w Szczecinie taka wielkomiejska Trasa Nadodrzańska, która zaczyna się na ul. Wyszyńskiego, a kończy na ul. Łady (lub odwrotnie), a mogła by się zaczynać na okrężnicy przy Dworcu Głównym a kończyć na okrężnicy ulic Hutnicza - Firlika.

Widok z Wałów Chrobrego na Trasę Nadodrzańską / Fot. Wincenty SadowskiOd lat jeżdżę tą trasą i nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś kiedyś zdecydował, że Trasa Nadodrzańska zaczyna się (lub kończy) na ul. Wyszyńskiego, przecież jest miejsce i możliwość, aby ją przedłużyć do okrężnicy Dworca Głównego.

Nadało by to inny, bardziej praktyczny i funkcjonalny, charakter wjazdowi do Szczecina (przez Most Długi), pozwoliło by na likwidację objazdu przy skręcie w lewo i mielibyśmy nowoczesny, wręcz europejski, układ ulic przy wjeździe do miasta. Nie wspominając o gościach i podróżnych, którzy od momentu wysiadki na Dworcu Głównym wiedzieliby, że są w nowoczesnym wielkim mieście.

Także drugi koniec Trasy Nadodrzańskiej należało by trochę przebudować, tak żeby północna okrężnica trasy, miała cały czas dwa pasma jezdni w jednym kierunku na ul. Hutniczej i po nawrocie na ul. Firlika. Jeden pas prowadził by dalej w ul. Nocznickiego, drugi na nawrót do ul. Firlika.

Podobnie trzeba by wykonać okrężnicę przy Dworcu Głównym, Trasa Nadodrzańska biegła by dwoma pasami przy dworcu, jeden pas prowadziłby dalej w ul. Kolumba, drugi na nawrót w ul. Bulwar Piastowski. Uważam, że nadszedł czas i warto było by włączyć dokończenie Trasy Nadodrzańskiej do inwestycji przygotowawczych do zlotu żaglowców w 2013 r.

Autor: Wincenty Sadowski
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie mmszczecin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chciałbym przypomnieć mój artykuł z 2010-02-11, modyfikowany w dniu dzisiejszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonała propozycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.