Facebook Google+ Twitter

Przedłużenie kontraktu Beenhakkera jest pewne

Jak podaje "Rzeczpospolita" przedłużenie kontraktu PZPN-u z trenerem Leo Beenhakkerem, które najprawdopodobniej odbędzie się za dwa tygodnie, jest już pewne. Prezes PZPN nie stawia Holendrowi ultimatum.

Leo Beenhakker / Fot. PAPWiadomo jednak, że awans do Mistrzostw Europy 2008 sprawi, iż posada Leo Beenhakkera będzie pewniejsza, niż po podpisaniu nowego kontraktu za dwa tygodnie.

Po cichu mówi się, że ewentualnym zastępcą Beenhakkera może być Henryk Kasperczak, który w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedział: - Beenhakkera trzeba cenić, bo jest skuteczny. Pokazał, że są w Polsce talenty. Bardzo chętnie zostanę kiedyś selekcjonerem, to moje marzenie. Ale przecież teraz ten facet robi z kadrą świetną robotę. Z wypowiedzi trenera Kasperczaka wynika jasno, że nie zamierza on wchodzić w drogę Beenhakkerowi.

Leo Beenhakker jeździ po całej Polsce w poszukiwaniu nowych piłkarzy do kadry. W ciągu jednego weekendu Beenhakker widywany jest średnio, aż na trzech spotkaniach ligowych. Potrafi zmotywować, zmobilizować i dodać pewności siebie polskim zawodnikom. Polscy piłkarze są gotowi do walki nawet z najlepszymi. To wszystko spowodowało, że prezes PZPN nie wahał się ani chwili podejmując decyzję o podpisaniu "umowy o dzieło", czyli o awans do ME. Jeżeli reprezentacja Polski zakwalifikuje się do rozgrywek ME będzie to pierwszy raz w historii polskiej piłki.

Jeśli jednak nie awansujemy do ME, a trenerem nadal pozostanie Beenhakker, dodałoby to pewności piłkarzom, że następne eliminacje potoczą się zgodnie z planem człowieka, któremu zaufali oraz uwierzyli w jego umiejętności i klasę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wszystkich zainteresowała. Wg. mnie ma to duże znaczenie, tak jak napisałem w ostatnim akapicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za radosną nowinę :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.