Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9151 miejsce

Przedni napęd jest dla dziewczynek

Podkładki pod tablice rejestracyjne to możliwość wyróżnienia się spośród innych użytkowników dróg. A ludzka fantazja w tej kwestii nie zna ograniczeń.

Zdecydowana większość posiadaczy aut nie przywiązuje do podkładek uwagi. Mają zwykłe plastikowe. Często jest to też nośnik reklamy dilera samochodowego, serwisu, komisu czy sklepu z częściami. Takie dostałem, więc montuję, bo co to za różnica? Ale nie wszyscy nie widzą różnicy.

Ludzie, którzy mają emocjonalny stosunek do swoich aut oraz ci, którzy chcą zamanifestować swój pogląd na jakąś sprawę, traktują podkładki w sposób wyjątkowy. To podpis pod twoim indywidualnym numerem, jakim jest tablica rejestracyjna. Podpis, z którym się utożsamiasz i nie jest przypadkowy. Podkładka to odpowiednik statusu w komunikatorze.

Jeżdżąc po ulicach polskich miast można zobaczyć przeróżne teksty na podkładkach. Od manifestacji antypatii politycznych, jak "Gdańsk przeprasza za Kurskiego", czy religijnych - "Toruń przeprasza za ojca dyrektora", po deklarację wyższości jednego rodzaju napędu nad drugim - "Przedni napęd jest dla dziewczynek". Spór o to, czy lepszy jest napęd na przednie koła czy na tylne wydaje się nierozstrzygalny. Jednak znawcy mechaniki, a jednocześnie zwolennicy tego drugiego twierdzą, że facet powinien mieć wał, a nie jakieś przeguby. Argument wydaje się nie do zbicia.

Stojąc w korku albo na światłach czy chcemy, czy nie musimy patrzeć przed siebie, a takie napisy przykuwają uwagę. Jedne wywołują salwy śmiechu, inne politowanie. Są jednak indywidualne i mówią trochę o właścicielu auta. Kierowca, który zapewne dzieli samochody na mercedesy i resztę, montuje podkładkę z parafrazą "To Benz or not to Benz? There’s no question". Nieskromni afiszują się hasłem "Moje drugie auto to Ferrari". Ale czy nie przypomina to zamieszczania zdjęcia pożyczonego auta w galerii na popularnym portalu społecznościowym? Niektórzy zaś wykazują się poczuciem czarnego humoru prezentując ostrzeżenie "Ubezpieczony przez mafię, stuknij mnie – a my stukniemy ciebie". Z kolei ci niezadowoleni z przenikania się polityki i Kościoła mają napis "Czytanie z listu wielebnego ojca Tadeusza Rydzyka do Kaczyńskich: Bracia…".

Na wortalu Polskie Tablice Rejestracyjne można znaleźć temat na forum poświęcony podkładkom z ciekawymi napisami. Jednak jadąc w wielokilometrowym korku za samochodem z podkładką z napisem "Uśmiechnij się" albo "Miłego dnia" trzeba mieć naprawdę dużo siły woli, żeby się do tego zastosować.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Fajny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) ciekawie. Ps nie wiedziałem, że toto nazywa się podkładka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.