Facebook Google+ Twitter

Przedostatni Anioł Pański z Benedyktem XVI. Papież dziękuje Polakom

Około stu tysięcy wiernych zgromadziło się na placu św. Piotra w Watykanie na przedostatniej modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem Benedykta XVI. Papież podziękował Polakom za "modlitewne wsparcie i duchową bliskość w ostatnich dniach".

Dzisiejsza modlitwa Anioł Pański była jedną z ostatnich okazji, aby zobaczyć papieża publicznie. / Fot. Oliver-Bonjoch, Creative Commons 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Benedetto_XVI_dalla_finestra.jpg Zgromadzeni wierni powitali papieża okrzykami. Na wielu transparentach można było przeczytać słowa podziękowania za pontyfikat. Papież w swoich rozważaniach podkreślił, że Wielki Post to czas nawrócenia i pokuty. "Kościół, który jest matką i nauczycielką, wzywa wszystkich swych członków do odnowy duchowej, ponownego zwrócenia się ku Bogu, wyrzeczenia się dumy i egoizmu, by żyć w miłości" - mówił Benedykt XVI.

Zobacz także: Benedykt XVI abdykuje! Nowy papież na Wielkanoc

Podczas spotkania papież podziękował w kilku językach za wsparcie jakie otrzymywał w ostatnich dniach. "Dziękuję bardzo za modlitewne wsparcie i duchową bliskość w tych szczególnych dniach dla Kościoła i dla mnie. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Chrystusa, kuszonego na pustyni przez szatana. Umocnieni łaską Bożego Syna umiejmy zwyciężać zło, zerwać z grzechem, służyć tylko Bogu samemu. Waszym modlitwom polecam rekolekcje, które dzisiaj rozpoczniemy w Watykanie" - zwrócił się do Polaków.

Zobacz także: Konklawe może zostać zwołane przed 15 marca

Dzisiejsza modlitwa Anioł Pański była jedną z ostatnich okazji, aby zobaczyć papieża publicznie. Jak podaje Tv24.pl, do soboty 23 lutego, potrwają zaczynające się dziś w Watykanie rekolekcje dla papieża i jego współpracowników z Kurii Rzymskiej. Pięć dni potem papież opuści swoje stanowisko i do czasu wyboru swego następcy będzie przebywał w rezydencji w Castel Gandolfo. Później zamieszka w klasztorze w ogrodach watykańskich i jak sam to ujął "pozostanie w ukryciu".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.