Facebook Google+ Twitter

Przedpołudniowy przegląd prasy

O czym piszą dzisiejsze gazety? Czym zajmują się miesięczniki? Zerknij na przegląd prasy w www.wiadomosci24.pl.

fot. Tomasz Kowalski"Forbes"
85 mln zł za dwa hektary gruntu przy ul. Okopowej w Warszawie – to rekordowa transakcja rynku nieruchomości. Na tym rynku jesień jest gorąca. Kupujący spieszą się, bo uwierzyli, że ceny będą rosły w nieskończoność. Tak jednak być nie musi – pisze Krystyna Doliniak w Forbes. I dodaje, że ludźmi, którzy kupują podczas gorączki spekulacyjnej kieruje chciwość i strach. Niestety, żaden z klasyków ekonomii nie jest w stanie określić kiedy ceny nieruchomości przekraczają magiczną granicę pomiędzy rynkową wartością obiektu a wyznacznikiem emocji tłumu. Takiego jak ten, który zebrał się by przez dwa dni i dwie noce stać w kolejce po warte kilkanaście tysięcy złotych za metr kw. apartamenty na osiedlu Milonga obok Pola Mokotowskiego w Warszawie. Cytowany przez Forbes Ryszard Petru, główny ekonomista banku BPH przewiduje, że korekta na rynku nieruchomości jest możliwa już na przełomie 2007 i 2008 roku.

"Fakt"

Gdzie byli nauczyciele? Co zrobili rodzice pięciu nastoletnich bydlaków z klasy II f gdańskiego gimnazjum, skoro wychowali swych synów na bestie? - pyta dziennik, przypominając na pierwszej stronie o tragedii 14-letniej Ani, która powiesiła się po zgwałceniu jej przez kolegów z klasy.

"Gazeta Wyborcza"

Pierwsza strona Wyborczej to informacja o trybie wybierania sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Donosi, że na trzy stanowiska obsadzane przez Sejm, kluby parlamentarne zgłosiły ośmiu kandydatów. Wspólnym kandydatem LPR i Samoobrony jest Marek Kotlinowski, wicemarszałek Sejmu. W komentarzu, Ewa Siedlecka wyraża żal, że kandydatury na kolejne miejsca są przez polityków skrzętnie skrywane, jakby obsadzanie stanowisk w Trybunale było grą w pokera.

"Rzeczpospolita"

Gazeta dołącza do swego dzisiejszego wydania listę 200 największych polskich firm, w tym – laureatów swej nagrody „Dobra Firma”. Są wśród nich m.in. Young Digital Planet, założona w 1990 roku przez czterech studentów Politechniki Gdańskiej. Dziś zatrudnia 300 specjalistów i liczy się w świecie na rynku oprogramowania. Rzeczpospolita pisze też co zrobić do końca roku, by dłużej korzystać z ulg i odliczeń, cytuje także Barbarę Fedyszak Radziejowską, która twierdzi, że dziennikarz nie musi ukrywać swych poglądów, gdy prowadzi program autorski. Jednak jeśli zajmuje się newsami, lepiej gdy zachowa neutralność.

"Życie Warszawy"

Donosi, że w tramwaju linii 33 urodziła córeczkę Sudanka, od wielu lat mieszkająca w Warszawie. To jej szóste dziecko, ale pierwsze, które przyszło na świat w tak niezwykłych okolicznościach.

"Dziennik"

W ciągu trzech lat w Warszawie ma powstać stadion narodowy – donosi Dziennik na pierwszej stronie. - Do 2010 roku na miejscu ogromnego targowiska jakim jest Stadion Dziesięciolecia stanie obiekt na 70 tysięcy widzów, mający być polskim atutem w staraniach o organizację piłkarskich mistrzostw świata. Dziennik cytuje też coroczne wystąpienie telewizyjne prezydenta Rosji Władimira Putina. Prezydent odpowiada w nim na pytania obywateli. - Zanim prezydent pojawił się na ekranie, do pracy ruszył sztab fachowców od propagandy – pisze Jakub Kumoch. - Spośród milionów pytań wybrali te, które pokazać miały władcę Kremla jako dobrego cara i fachowca.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.