Facebook Google+ Twitter

Przedsiębiorcy: Musicie być mocni mocą wiary!

Nie wystarczy z nostalgią wspominać Jana Pawła II. Jego przesłanie jest aktualne również dziś. Chcieli się o tym przekonać przedsiębiorcy, którzy w Kazimierzu n. Wisłą uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.

Ze względu na duże zainteresowanie rekolekcjami wielkopostnymi Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, prowadzone przez Księży Sercanów, zorganizowało w Kazimierzu drugą serię. Odbyła się ona w dniach 20-22 marca 2009, przyjechały 32 osoby, m. in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Tarnowa, Dębicy, Mielca i Lublina.

Rekolekcje poprowadził ks. Ryszard Krupa SCJ. W rozważaniach rekolekcyjnych powrócił on do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny, którą w tym roku wspominamy (temat rekolekcji: „Musicie być mocni mocą wiary! Katecheza Jana Pawła II po 30 latach”). Uczestnicy rekolekcji mieli okazję wysłuchać nagrań papieskich homilii, a w naukach ks. Ryszard wykazywał aktualność papieskiego przesłania dla przedsiębiorców w dzisiejszych czasach.

W sumie w trzech seriach rekolekcji wielkopostnych w 2009 roku uczestniczyło ponad 110 osób z całej Polski, relacje i galerie zdjęć znajdują się na stronie duszpasterstwa. Ks. Grzegorz Piątek, koordynator spotkań, wyraził zadowolenie, że tak wielu przedsiębiorców potrzebuje duchowego wsparcia. Zapewnił, że duszpasterstwo będzie podejmować kolejne inicjatywy, które będą służyły formacji duchowej przedsiębiorców, aby mogli prowadzić biznes zgodnie z zasadami moralnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.