Facebook Google+ Twitter

Przedsiębiorcy o półmetku rządu Tuska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-16 13:25

Rząd przedstawił śmiałe plany gospodarcze, jednak ich realizacja pozostawia sporo do życzenia - oceniają przedsiębiorcy. Według nich dwa lata sprawowania władzy przez gabinet Donalda Tuska nie były stracone, jednak w tym czasie można było zrobić znacznie więcej.

Główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu Janusz Jankowiak uważa, że stan finansów publicznych jest fatalny. Jego zdaniem plany łatania budżetu pieniędzmi z OFE w celu nieprzekraczania poziomu 55 procent długu w stosunku do PKB są nieporozumieniem. Ekspert wyjaśnia, że takie zamierzenia rządu mogą zaszkodzić funkcjonowaniu systemu emerytalnego i rynków finansowych.

Natomiast Janusz Steinhoff z Krajowej Izby Gospodarczej zwraca uwagę na fakt, że jeden z ważniejszych projektów rządu - ustawa antykryzysowa - nie spełniła wiązanych z nią oczekiwań. Były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka zwraca uwagę, że wobec dokumentu zgłoszono wiele zastrzeżeń, a z nowego prawa skorzystały tylko nieliczne firmy.

Z kolei Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich ocenia pozytywnie działania państwa w zakresie wspierania przedsiębiorczości. Jego zdaniem na szczególną pochwałę zasługuje ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Wśród sukcesów rządu wskazywana jest również ustawa o emeryturach pomostowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.