Facebook Google+ Twitter

Przedsiębiorcy pójdą palić opony przed Sejm? Akcja na Facebooku coraz bardziej popularna

Mali i średni przedsiębiorcy chcą 7 listopada spotkać się przed Sejmem i protestować: "niech 800 tysięcy przedsiębiorców przyjedzie do Warszawy i zacznie palić opony przed Sejmem. Może wtedy zaczną z nami rozmawiać i nas słuchać" - napisano na facebookowej stronie akcji protestacyjnej.

 / Fot. Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0)/flickrDo tej pory to głównie górnicy, rolnicy, pielęgniarki i nauczyciele protestowali przed Sejmem. Teraz do tej grupy dołączają przedsiębiorcy, których zachęciły sukcesy regularnie protestujących górników.

Na oficjalnej stronie akcji "Przedsiębiorcy idą palić opony przed Sejm" na Facebook'u czytamy: Górnictwo to tylko 3 proc. polskiego PKB. Małe i średnie firmy to 67 proc. polskiego PKB! Dlaczego rząd godzi się na dokładanie kasy do kopalń? Dlaczego rząd w Polsce przedsiębiorcom tylko rzuca kolejne kłody pod nogi? Bo wie, że nie jesteśmy zorganizowani - nie mamy swoich związków! Pokażmy im! Niech 800 tys. przedsiębiorców przyjedzie do Warszawy i zacznie palić opony przed Sejmem. Może wtedy zaczną z nami rozmawiać i nas słuchać".

Czego dokładnie oczekują przedsiębiorcy? Piotr Surmacki, organizator akcji przedstawia propozycje postulatów:

1.Uproszczenie systemu opodatkowania firm. Jedna stawka VAT na wszystko.

2.Kwota wolna od podatku dla firm co najmniej w takiej wysokości jak jest dla firm w Anglii.

3.Koszty kwalifikowane uzyskania przychodu może sobie sam ustalać przedsiębiorca, a urzędnik nie powinien mieć możliwości kwestionowania tego.

4.Obowiązek podatkowy powstaje w momencie kiedy nastąpiła płatność. Koniec z płaceniem podatków od makulatury.

5. ZUS - tu jestem otwarty na Wasze propozycje. Coś z tym trzeba zrobić bo 1.100 zł dla małej firmy czasami jest zabójcze.

Internauci na Facebooku umieszczają także swoje propozycję postulatów: "Proponuję zacząć od wprowadzenia 1% PODATKU OBROTOWEGO dla wszystkich firm na pełnej księgowości. Skasuje to problem z CIT, kreatywną księgowością, dziwnymi tworami spółkowymi i wyprowadzaniem zysków za granicę. Jeżeli pomysł się sprawdzi to można to rozciągnąć na wszystkie firmy" - pisze jeden z nich.

Internauci, którzy chcą wziąć udział w akcji protestacyjnej przed Sejmem nawołują: "Jeśli są tu jacyś przedsiębiorcy, to myślę, że najwyższa pora wziąć sprawy w swoje ręce i dołączyć do wydarzenia!". Inny dodaje: "Zasadniczo nie jestem zwolenniczką tak dramatycznych gestów, ale akcję poparłam, bo problem jest zaiste palący".

Na tę chwilę chętnych do wzięcia udziału w akcji protestacyjnej jest 696 osób. Protest zaplanowano na 7 listopada.

Zobacz także: Rozpoczęło się głosowanie na logo dla Polski. Sprężyna potencjalnym logo narodowym?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.