Facebook Google+ Twitter

Przedsiębiorcy zaoszczędzą na zmianie sprzedawcy prądu

Właściciele firm mogą zaoszczędzić nawet 1 597 zł rocznie na zmianie sprzedawcy prądu.

 / Fot. Szpak AgataO 1 597 zł rocznie mniej zapłacą przedsiębiorcy zużywający rocznie 37500 kWh, w taryfie C11 (np. właściciele restauracji), którzy zmienią sprzedawcę z najdroższego obecnie Enion Energia* na gdańską Energę. Mniejsze oszczędności poczynią osoby prowadzące sklep (24500 kWh) – 1 026 zł rocznie, a właściciele biura (3280 kWh) – 130 zł. Z analiz portalu Verivox.pl wynika, że obecnie Energa ma najtańszą ofertę dla nowych klientów biznesowych.

Wybierając sprzedawcę prądu, poza samym poziomem ceny energii, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka innych czynników. Ważna jest również wysokość opłaty abonamentowej, która zależy od długości okresu rozliczeniowego. Zasada jest taka, że im dłuższy okres rozliczeniowy, tym niższy abonament. Trzeba jednak pamiętać, że dłuższy okres rozliczeniowy oznacza, że nasz rachunek za prąd będzie obliczany na podstawie prognozy i może odbiegać od rzeczywistego zużycia. Na przykład, jeśli rachunki płacimy co dwa miesiące, a okres rozliczeniowy wynosi sześć miesięcy, to rachunki zapłacimy na podstawie prognozy, a raz na pół roku inkasent dokona odczytu licznika i wtedy sprzedawca prądu dokona korekty zużycia.

 / Fot. Agata SzpakPrzy porównywaniu ofert sprzedawców warto również zwrócić uwagę na to, czy poziom ceny energii jest gwarantowany, czy nie. Jeśli tak, to przez określony w umowie czas, podwyżka cen nie będzie nas dotyczyć. Warto jednak pamiętać, że oferty z gwarancją ceny są zazwyczaj droższe od tych z ceną zmienną. Część przedsiębiorców może być również zainteresowanych kupowaniem energii ekologicznej. Niektórzy sprzedawcy prądu mają w swoich ofertach produkty ze zwiększonym udziałem energii odnawialnej. Niestety energia zielona jest w Polsce droższa od prądu wytwarzanego z węgla.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.