Facebook Google+ Twitter

Przedsiębiorczy mieszkańcy Aleksandrowic

Mieszkańcy Aleksandrowic przestali wierzyć w przedwyborcze obietnice. I sami wzięli się do działania. Własnymi siłami zbudowali boisko, odrestaurowali zabytki, a także postarali się o dotacje dla miejscowości.

Otwarcie odrestaurowanej studni w Aleksandrowicach |fot. Jakub KwaśnikW Aleksandrowicach, małej miejscowości niedaleko Krakowa, miało być boisko, oświetlenie, odrestaurowana zabytkowa studnia i chodnik koło drogi. Tak przynajmniej wynikało z obietnic, jakie składali kandydaci do Rady Gminy Zabierzów przed wyborami.
Ludzie uwierzyli, poszli do urn, a kandydaci wygrali. Sukces w wyborach tak uradował “wybranych”, że z tej radości zapomnieli o swoich obietnicach. Na szczęście, w miejscowości znalazło się grono ludzi, którym zależy na rozwoju miejscowościOtwarcie boiska w Aleksandrowicach |fot. Jakub Kwaśnik i poprawie życia mieszkańców.

Przedsiębiorczy mieszkańcy Aleksandrowic

Własnymi siłami zbudowali wspólnotę, zdobyli przychylność ludzi i działają. Powstał Klub Sportowy Topór Aleksandrowice, zbudowano boisko i szatnię, odrestaurowano zabytki, takie jak figura św. Jana Nepomucena i studnia w Aleksandrowicach. Mieszkańcy postarali się także o dotacje dla miejscowości, organizują imprezy sportowe oraz wycieczki i pielgrzymki.

Jedna z organizowanych wycieczek |fot. Jakub Kwaśnik

Zmiana warty

Nadchodzi czas zmiany warty. Na miejsce przyjdą nowi. Obecnie, kandydują na radnych osoby, które aktywnie działały na rzecz rozwoju okolic. Zdecydowali się na ten krok przy namowie mieszkańców, chcąc kontynuować rozpoczęte dzieło. Kandydują również osoby, które nie pomogły – poprzedni wybrańcy. Ci drudzy teraz aktywizują się, by pokazać, że to oni uczynili wiele dla mieszkańców. Zajmują honorowe miejsca podczas imprez, przypisują sobie to, co zrobili za nich inni. Czy to jest uczciwe?

Na szczęście ludzie wiedzą, kto działał i kto działać będzie. Myślę, że tym razem dokonają wyboru właściwego, zgodnego z sumieniem. Tylko stawiam pytanie – czy byli radni nie powinni dać sobie spokój? Czy nie czas uderzyć się w pierś i zakrzyknąć “Mea culpa!” ? A jak jest w Waszych miejscowościach, miasteczkach, miastach? Czy realizowane są obietnice, czy coś się dzieje? Jak wygląda kampania wyborcza?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnie ci przedsiębiorczy mieszkańcy wygrają, tylko żeby wówczas również jak ich poprzednicy nie spoczęli na laurach. Kierowanie gminą to już inna para kaloszy. Ich dotychczasowe działania wskazują, że na pewno zależy im na dobru wspólnym. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.