Facebook Google+ Twitter

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kutnie sprywatyzowane

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA kupiła 85 procent udziałów kutnowskiego PEC o wartości ponad 28,6 mln złotych. Kolejne 15 procent należy do pracowników, lecz ECO nie wyklucza, iż będzie chciało je odkupić. Po podpisaniu umowy odbyła się krótka konferencja prasowa.

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński podpisuje umowę. / Fot. Piotr Panfil W środę o godzinie 9 w Urzędzie Miasta Kutno podpisano umowę w sprawie sprzedaży udziałów pomiędzy Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, a Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA. W podpisaniu umowy uczestniczyli: prezydent Kutna - Zbigniew Burzyński, wiceprezydent Kutna - Jacek Boczkaja oraz dwaj członkowie zarządu ECO - Andrzej Goździkowski oraz Bronisław Szajda.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA do 2013 roku ma zamiar zmodernizować kutnowską ciepłownię. Wartość tego przedsięwzięcia to nie mniej niż 15 mln złotych.


Co z tego będą mieli mieszkańcy?

Po oficjalnej uroczystości sprzedaży udziałów odbyła się w Urzędzie Miasta także konferencja prasowa. Uczestniczyli w niej członkowie władz miasta i zarządu ECO.

Członkowie zarządu Energetyki Cieplnej Opolszczyzny: Andrzej Goździkowski i Bronisław Szajda. / Fot. Piotr PanfilPytano m.in. co się stanie z pieniędzmi ze sprzedaży udziałów. Co zrobią władze miasta z 28 milionami złotych? - Na pewno jest to potężny zastrzyk finansowy - mówił na konferencji prasowej, Zbigniew Burzyński. - wstępnie planowaliśmy zaciągnięcie kredytów lub emisję obligacji na realizację dużych projektów inwestycyjnych takich jak budowa aquaparku czy modernizacja Kutnowskiego Domu Kultury. W tym momencie nie będzie już potrzebne zadłużanie miasta - dodał.

Padały również pytania o korzyści dla mieszkańców. Co się zmieni, co polepszy? - Jeśli chodzi o korzyści dla mieszkańców to przede wszystkim należy wskazać na program inwestycyjny, który jest bardzo szeroki - mówił Andrzej Goździkowski, członek zarządu ECO. - Mówimy o nakładach rzędu 15 milionów złotych, które mają podnieść efektywność wytwarzania i przesyłu energii cieplnej - dodaje.

Miejmy nadzieję, że nowa firma będzie solidnie zarządzać, przede wszystkim dla dobra klientów, czyli mieszkańców Kutna. Warto zaznaczyć, iż Energetyka Cieplna Opolszczyzny działa od dziś w 8 województwach i w 44 gminach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.