Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

57139 miejsce

"Przedsionek Igrzysk Olimpijskich" już za pięć lat we Wrocławiu

Po zakończeniu Euro 2012 całkiem na poważnie zaczęto traktować aspiracje Polski do organizacji kolejnych wielkich imprez sportowych. Ale nim zapłonie u nas olimpijski ogień, skupmy się World Games - największych zawodach dyscyplin nieolimpijskich, które odbędą się w 2017 r. we Wrocławiu.

Ceremonia otwarcia World Games 2009 (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kaohsiung_World_Games_Opening_Ceremony.JPG) / Fot. F08067792008Głosy w stylu "Zrobiliśmy EURO - bierzmy się za igrzyska" docierały do nas jeszcze w trakcie trwania piłkarskich mistrzostw (...) Dobrze, że w ogóle myślimy o takiej imprezie nad Wisłą, ale obawiam się, że póki co jest to jeszcze melodia dość odległej przyszłości - tak Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego w wywiadzie dla wp.pl studzi emocje o rychłej organizacji przez Polskę Igrzysk.

Ale pomimo że nie przejmiemy po Londynie ognia olimpijskiego to i tak powinniśmy się cieszyć, bo w ciągu najbliższych lat nad Wisłą odbędzie się wiele ważnych imprez sportowych. Wśród nich World Games - największych na świecie zawodów sportów nieolimpijskich. Dlaczego jednak informacja na ten temat nie znalazła się na czołówkach gazet?

World Games są organizowane od trzydziestu jeden lat a ich pierwsza edycja w amerykańskim Santa Monica przyciągnęła 1265 sportowców rywalizujących w takich dyscyplinach jak przeciąganie liny czy kręgle. Jeśli ktoś myśli, że to zawody dla biesiadników, to jest w dużym błędzie. Ich ideą jest popularyzowanie dyscyplin, które z różnych przyczyn brakuje lub zostały wypisane z programu Igrzysk Olimpijskich (m.in. softball).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.