Facebook Google+ Twitter

"Przedsionek Igrzysk Olimpijskich" już za pięć lat we Wrocławiu

Po zakończeniu Euro 2012 całkiem na poważnie zaczęto traktować aspiracje Polski do organizacji kolejnych wielkich imprez sportowych. Ale nim zapłonie u nas olimpijski ogień, skupmy się World Games - największych zawodach dyscyplin nieolimpijskich, które odbędą się w 2017 r. we Wrocławiu.

Ceremonia otwarcia World Games 2009 (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kaohsiung_World_Games_Opening_Ceremony.JPG) / Fot. F08067792008Głosy w stylu "Zrobiliśmy EURO - bierzmy się za igrzyska" docierały do nas jeszcze w trakcie trwania piłkarskich mistrzostw (...) Dobrze, że w ogóle myślimy o takiej imprezie nad Wisłą, ale obawiam się, że póki co jest to jeszcze melodia dość odległej przyszłości - tak Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego w wywiadzie dla wp.pl studzi emocje o rychłej organizacji przez Polskę Igrzysk.

Ale pomimo że nie przejmiemy po Londynie ognia olimpijskiego to i tak powinniśmy się cieszyć, bo w ciągu najbliższych lat nad Wisłą odbędzie się wiele ważnych imprez sportowych. Wśród nich World Games - największych na świecie zawodów sportów nieolimpijskich. Dlaczego jednak informacja na ten temat nie znalazła się na czołówkach gazet?

World Games są organizowane od trzydziestu jeden lat a ich pierwsza edycja w amerykańskim Santa Monica przyciągnęła 1265 sportowców rywalizujących w takich dyscyplinach jak przeciąganie liny czy kręgle. Jeśli ktoś myśli, że to zawody dla biesiadników, to jest w dużym błędzie. Ich ideą jest popularyzowanie dyscyplin, które z różnych przyczyn brakuje lub zostały wypisane z programu Igrzysk Olimpijskich (m.in. softball).

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.