Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1257 miejsce

Przedstawiciele OKIP zaproszeni przez NIK do debaty o innowacjach

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym: "Wykorzystanie przez przedsiębiorców środków publicznych na innowacje i prace badawczo - rozwojowe" w siedzibie NIK - 21 kwietnia

 / Fot. Polska 3.0Mamy przyjemność poinformować, iż Prezydent Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw został zaproszony do wygłoszenia prezentacji oraz wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym: "Wykorzystanie przez przedsiębiorców środków publicznych na innowacje i prace badawczo - rozwojowe", organizowanym 21 kwietnia 2017 roku w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie.

Wśród uczestników panelu można wymienić Prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz jego zastępcę Pana Mieczysława Łuczaka, którzy przywitają i przedstawią cele i formułę dyskusji. Do grona zaproszonych gości należą: Pani Jadwiga Emilewicz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Prof. dr hab. Tadeusz Baczko – Członek Rady Naukowej,Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, Pani Ewa Niesiobędzka-Krause – Ekspert do spraw patentów i innowacji Business Center Club, Pani Ewa Florczyk – Dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Pani Katarzyna Walczyk – Matuszyk – Zastępca Dyrektora w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE. Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw będzie reprezentował Prezydent Zarządu - Pan Bogdan Węgrzynek, którego wystąpienie dotyczyć będzie najczęstszych barier dla przedsiębiorstw w uzyskiwaniu wsparcia finansowego na innowacje oraz w ich wdrażaniu.

W czasie tego spotkania zostaną poruszone kwestie współpracy nauki z biznesem oraz programów i instrumentów wsparcia, na które mogą liczyć przedsiębiorcy wdrażający innowacje w swojej działalności. Wśród tematów wystąpień pojawi się również charakterystyka trudności w uzyskiwaniu patentów oraz ochrony prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Istotnym zagadnieniem będzie wpływ regionalnych uwarunkowań na wzrost wykorzystania nowoczesnych technologii i rozwoju prac badawczo-rozwojowych. Panel dyskusyjny ma na celu nakreślenie korzyści i zagrożeń jakie napotkają na swojej drodze polscy przedsiębiorcy, chcący uczynić swoją działalność innowacyjną.

Tematyka panelu doskonale wpisuje się w działalność Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, skupiającego wokół siebie ponad 3000 przedsiębiorców i będącego jednocześnie jedyną na polskim rynku tego typu organizacją, w ramach której skupione są przedsiębiorstwa począwszy od startupów i firm sektora MŚP po największe polskie przedsiębiorstwa, w tym firmy rodzinne. Od początku swojej działalności OKIP za cel stawia sobie rynkową komercjalizację wiedzy i innowacji oraz wzrost wykorzystania nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwach i wypracowanie ich stałej, ponadprzeciętnej pozycji konkurencyjnej, co umożliwi w przyszłości trwałe, sukcesywne podnoszenie ich poziomu konkurencyjności. Poprzez swoją aktywność OKIP, a wraz z nim zainicjowany przez niego program Polska 3.0 wspiera polskie startup’y, firmy i polską myśl technologiczną, pomaga przedsiębiorcom i innowatorom, zdobywać inwestorów, łączyć się we współpracy z innymi podmiotami, korzystać z instrumentów wsparcia, komercjalizować wiedzę i innowację, przeprowadzać udaną ekspansję na rynki zagraniczne oraz budować ścieżkę dla ich dynamicznego rozwoju.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.