Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedstawiciele OKIP zaproszeni przez NIK do debaty o innowacjach

Magdalena Płaczek
Magdalena Płaczek
Polska 3.0
Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym: "Wykorzystanie przez przedsiębiorców środków publicznych na innowacje i prace badawczo - rozwojowe" w siedzibie NIK - 21 kwietnia

Mamy przyjemność poinformować, iż Prezydent Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw został zaproszony do wygłoszenia prezentacji oraz wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym: "Wykorzystanie przez przedsiębiorców środków publicznych na innowacje i prace badawczo - rozwojowe", organizowanym 21 kwietnia 2017 roku w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie.

Wśród uczestników panelu można wymienić Prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz jego zastępcę Pana Mieczysława Łuczaka, którzy przywitają i przedstawią cele i formułę dyskusji. Do grona zaproszonych gości należą: Pani Jadwiga Emilewicz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Prof. dr hab. Tadeusz Baczko – Członek Rady Naukowej,Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, Pani Ewa Niesiobędzka-Krause – Ekspert do spraw patentów i innowacji Business Center Club, Pani Ewa Florczyk – Dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Pani Katarzyna Walczyk – Matuszyk – Zastępca Dyrektora w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE. Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw będzie reprezentował Prezydent Zarządu - Pan Bogdan Węgrzynek, którego wystąpienie dotyczyć będzie najczęstszych barier dla przedsiębiorstw w uzyskiwaniu wsparcia finansowego na innowacje oraz w ich wdrażaniu.

W czasie tego spotkania zostaną poruszone kwestie współpracy nauki z biznesem oraz programów i instrumentów wsparcia, na które mogą liczyć przedsiębiorcy wdrażający innowacje w swojej działalności. Wśród tematów wystąpień pojawi się również charakterystyka trudności w uzyskiwaniu patentów oraz ochrony prawa własności intelektualnej i przemysłowej. Istotnym zagadnieniem będzie wpływ regionalnych uwarunkowań na wzrost wykorzystania nowoczesnych technologii i rozwoju prac badawczo-rozwojowych. Panel dyskusyjny ma na celu nakreślenie korzyści i zagrożeń jakie napotkają na swojej drodze polscy przedsiębiorcy, chcący uczynić swoją działalność innowacyjną.

Tematyka panelu doskonale wpisuje się w działalność Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, skupiającego wokół siebie ponad 3000 przedsiębiorców i będącego jednocześnie jedyną na polskim rynku tego typu organizacją, w ramach której skupione są przedsiębiorstwa począwszy od startupów i firm sektora MŚP po największe polskie przedsiębiorstwa, w tym firmy rodzinne. Od początku swojej działalności OKIP za cel stawia sobie rynkową komercjalizację wiedzy i innowacji oraz wzrost wykorzystania nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwach i wypracowanie ich stałej, ponadprzeciętnej pozycji konkurencyjnej, co umożliwi w przyszłości trwałe, sukcesywne podnoszenie ich poziomu konkurencyjności. Poprzez swoją aktywność OKIP, a wraz z nim zainicjowany przez niego program Polska 3.0 wspiera polskie startup’y, firmy i polską myśl technologiczną, pomaga przedsiębiorcom i innowatorom, zdobywać inwestorów, łączyć się we współpracy z innymi podmiotami, korzystać z instrumentów wsparcia, komercjalizować wiedzę i innowację, przeprowadzać udaną ekspansję na rynki zagraniczne oraz budować ścieżkę dla ich dynamicznego rozwoju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto