Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25533 miejsce

"Przedstawienie świąteczne": kolejna premiera w Och - Teatrze

W warszawskim Och - Teatrze trwają ostatnie próby do kolejnej w tym sezonie premiery. Krystyna Janda z grupą aktorów pracuje nad "Przedstawieniem świątecznym" Raya Cooneya. Premiera planowana jest na sobotę, 14 grudnia 2013 roku.

Plakat do Przedstawienia świątecznego w Och - Teatrze. / Fot. www.ochteatr.com.plRay Cooney jest już doskonale znany bywalcom teatrów prowadzonych przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Na scenie przy Grójeckiej 65 grane są z ogromnym powodzeniem dwie jego farsy: "Mayday" i "Mayday 2" w reżyserii Krystyny Jandy. Nic więc dziwnego, iż sięgnęła ona po następny tekst tego autora w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak.

Akcja farsy "Przedstawienie świąteczne" dzieje się w szpitalu świętego Andrzeja na dwa dni przed Bożym Narodzeniem. Lekarze i personel szpitala przygotowują się do corocznego przedstawienia świątecznego dla pacjentów i ich rodzin. Jednocześnie odbywa się zjazd neurologów z ministrem zdrowia na sali. Dr David Mortimore (w tej roli wystąpi Marcin Perchuć) przygotowuje się do wykładu na tym zjeździe, który ma zadecydować o jego awansie, przyznaniu mu tytułu szlacheckiego i dotacji dla szpitala. Na godzinę przed wykładem dowiaduje się że ma nieślubnego osiemnastoletniego już syna (Otar Saralidze), który uparł się że go pozna. Z rozpaczy i zamieszania wskazuje mu innego lekarza jako jego ojca.Krystyna Janda z aktorami Przedstawienia świątecznego. / Fot. materiały prasowe Och - Teatru. Oprócz nich w tej zwariowanej intrydze, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji biorą udział dyrektor szpitala, dwóch lekarzy (Cezary Żak i Maciej Wierzbicki), pielęgniarki (Katarzyna Żak i Alicja Przerazińska), żona głównego bohatera (gra ją Aneta Todorczuk - Perchuć), była kochanka (Grażyna Stachura), matka (Aleksandra Górska), gapowaty a jednocześnie dociekliwy policjant (Adam Krawczuk), upiorny pacjent (Grzegorz Warchoł). Na scenie Och - Teatru pojawi się również Piotr Machalica jako Sir Willoughby Drake.

Krystynie Jandzie w tym trudnym logistycznie przedsięwzięciu (12 osób w obsadzie!) pomagała jako asystentka i producent wykonawczy Alicja Przerazińska oraz autor scenografii, Maciej Maria Putowski. Premierowe przedstawienie rozpocznie się o godzinie 19.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wartka akcja, dużo zabawy i oderwanie od codziennych problemów. Z pewnością nie powieje nudą ze sceny. Pani Janda ma duże doświadczenie i wyczucie potrzeb potencjalnych widzów. Można życzyć sztuce powodzenia ! Dziękuję za ciekawy materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie mogę doczekać się na spektakl. Po świetnym Mayday, p. Krystyna Janda gwarantuje bardzo dobrą rozrywkę w Przedstawieniu Świątecznym to jest pewne, a autor Ray Cooney zapewnia, że farsa jest przednia. A do tego jeszcze świetna obsada!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.