Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3785 miejsce

"Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja" w Och-Teatrze

Jak ukryć nieślubne dziecko, wygłosić wykład na zjeździe neurologów i uniknąć skandalu? Na to pytanie odpowiada sztuka Raya Cooneya "Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja".

Marcin Perchuć (David Mortimore), Katarzyna Żak (przełożona pielęgniarek), Adam Krawczuk (sierżant policji), Aneta Todorczuk-Perchuć (Rosemary Mortimore) / Fot. Ola Grochowska, Och-Teatr"Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja" w reżyserii Krystyny Jandy to farsa rozgrywająca się w szpitalnej scenerii. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem w szpitalu św. Andrzeja w Londynie trwają przygotowania do świątecznego przedstawienia. Tego dnia ma odbyć się także zjazd neurologów, podczas którego ma wygłosić wykład doktor David Mortimore (Marcin Perchuć).

Wszystko komplikuje się, gdy Mortimore dowiaduje się od byłej kochanki Jane Tate (Bożena Stachura), że ma dorosłego syna Lesliego (Otar Saralidze). Na domiar złego jest on w szpitalu i chce poznać tatusia... Aby rewelacja ta się nie wydała, lekarz będzie musiał się bardzo nagimnastykować i wciągnąć do spisku personel medyczny. Kłamstwo będzie goniło kłamstwo.

Niedawno miałam okazję oglądać inną sztukę Raya Cooneya - "Mayday" i po raz drugi przekonałam się, że autor ten ma niezwykłe poczucie humoru. Sztuka ma szalone tempo akcji oraz niespodziewane rozwiązania podbramkowych sytuacji. Co ciekawe, w oryginale tytuł tej sztuki brzmi "Wszystko w rodzinie". Jednak w Polsce został on zmieniony, gdyż jej premiera miała miejsce w okresie przedświątecznym.

Aleksandra Górska (matka), Cezary Żak (Hubert Booney) / Fot. Ola Grochowska, Och-TeatrDużym walorem spektaklu jest świetna obsada. Największe brawa należą się Cezaremu Żakowi, który wcielił się w doktora Huberta Booney'a przyjaciela Mortimore'a i osobę najbardziej wplątaną w całą intrygę, Maciejowi Wierzbickiemu, który zagrał doktora Mike’a Connolly'ego, stażystę, który ma zabawne pomysły i lubi się przebierać oraz Piotrowi Machalicy, który wcielił się w Sir Willoughby'ego Drake'a, groźnego przełożonego Mortimore'a.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.