Facebook Google+ Twitter

Przedświąteczna sobota z Iwoną Węgrowską

Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski i Rzeszów znalazły się na sobotniej trasie promocyjnej Iwony Węgrowskiej, wokalistki, która po oszałamiającym sukcesie piosenki "Pokonaj siebie" wykonywanej z grupą "Feel" promuje swoją solową płytę.

Iwona Węgrowska podczas spotkania w salonie Kolportera w Ostrowcu Świętokrzyskim / Fot. Krzysztof KrzakPochodząca z Żor, 26-letnia piosenkarka przez kilka lat występowała z zespołem "Abra" (poprzednia nazwa: "Abracadabra"). 4 lata temu wydali nawet swój pierwszy i bodaj jedyny krążek. Już wtedy wokalistka realizowała swoje solowe przedsięwzięcia, m.in. trzykrotnie startowała w krajowych eliminacjach Konkursu Eurowizji, ba, z piosenką "Le Luxe" zajęła w nich nawet trzecie miejsce. Jak zapewniła w Ostrowcu Świętokrzyskim, w sprawie Eurowizji nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zamierza jeszcze ścigać się o prawo reprezentowania Polski na tym festiwalu.

W ubiegłym roku Iwona Węgrowska postanowiła rozpocząć karierę solową. Zajęła się też komponowaniem piosenek, m.in. dla Magdy Femme, z którą razem zaśpiewała w siódmej edycji "Tańca z gwiazdami" utwór "Jak diament". - Niestety, Magda, która jest bardzo fajną i zdolną dziewczyną, moją przyjaciółką zajęła się bardziej sprawami rodzinnymi i piosenka ta jakoś "przepadła" - mówiła Węgrowska podczas spotkania w ostrowieckim Kolporterze. - Ale nie ma czego żałować, bo za chwilę pojawił się duet z "Feelem"...

To Piotr Kupicha, lider zespołu "Feel", zaproponował pani Iwonie wspólne nagranie. - Piotr, z którym mieszkamy bardzo blisko siebie, usłyszał mnie w radio, spodobał mu się mój głos i przez menadżerów doprowadził do naszego spotkania i wspólnego nagrania - wspominała w Ostrowcu. - Sukces tej piosenki otworzył mi drogę do dalszej pracy i nagrania własnej płyty.Iwona Węgrowska z autorem artykułu / Fot. Piotr Krzak

Płyta zatytułowana jest po prostu "Iwona Węgrowska" i zawiera 14 piosenek ( w tej liczbie "Pokonaj siebie", ma się rozumieć). Wśród autorów znajdujemy nazwiska takich twórców, jak Viktor Rakonczai, Jean Chris Gelee, Gary Clarke, Martin Brammer, Patrycja Kosiarkiewicz i sama Iwona Węgrowska ("Obiecaj mi"). Utrzymane są one w bardzo różnym stylu i nastroju. Piosenkarka określa stylistykę swego solowego krążka jako popowo - soulową. Znajdziemy tu ballady do słuchania i refleksji (np. "Malarz", "Która twa miłość?", "Ty i ja - mój sen"), a także utwory do tańczenia i pośpiewania ("Mogłam wierzyć ci", "Kiedyś zapomnę", "Zatem przepraszam").

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za ciekawe informacje kulturalne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.