Facebook Google+ Twitter

Przedświąteczna zooedukacja

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-27 18:53

Grudzień za pasem. Systematycznie podnosi się temperatura świątecznych zakupów i na gazetowe oraz internetowe strony powracają... zwierzaki.

 / Fot. Zoohoryzonty.plCo roku o tej porze rozpoczyna się świąteczna walka o los zwierząt, które staną się prezentem gwiazdkowym. I choć liczba artykułów na ten temat z roku na rok rośnie, niestety nie maleje liczba zwierząt w schroniskach i domach tymczasowych. O los tych zwierzaków walczy serwis ZooHoryzonty.pl/.

Ala ma kotaDziś nie trudno o pupila. Idziemy na zakupy do centrum handlowego i przy okazji zrobienia cotygodniowych, spożywczych zakupów, możemy bez problemu kupić sobie chomika czy królika. Od jakiegoś czasu także psy i koty stają się ofiarami sklepowych witryn. Takie najczęściej nieprzemyślane zakupy szczególnie często przychodzą nam do głowy w okresie świąt.

ZooedukacjaDo walki o los zwierząt, które już teraz tłoczą się w sklepach zoologicznych i hodowlach, przystąpił serwis ZooHoryzonty.pl. Ekipa serwisu oraz ich partnerzy zwracają uwagę na potrzeby pupili i propagują prawidłową opiekę nad nimi. Wszystko po to, by przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem była świadoma i dobra dla obu stron.

Od 1 grudnia ZooHoryzonty zapraszają na Targi ZooEdukacja 2009, na których zaprezentowane zostaną produkty i usługi, które mogą przyczynić się do zmiany nieprzemyślanych decyzji, a także wesprą ich nowych właścicieli.

Natomiast od 28 listopada do 23 grudnia prezentować będą artykuły profesjonalistów branży zoologicznej na temat oceny kondycji zwierząt wystawionych na sprzedaż, dobrych praktyk hodowców oraz kryteriów wyboru.

Zoohoryzonty to jedna z wielu inicjatyw mających na celu zwrócenie naszej uwagi na problem żywych prezentów. Aby stać się jednym z szczęśliwych darczyńców lub opiekunów, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronach różnych organizacji. Psa, kota, chomika, królika, świnkę morską, fretkę - te i inne zwierzęta można zaadoptować, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia liczby bezdomnych pupili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobry temat 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwiazdki zapalam i popieram akcje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.