Facebook Google+ Twitter

Przedświąteczne akcje, czyli jak kuszą klientów galerie handlowe

Coraz częściej robimy zakupy w większych centrach handlowych. Spędzamy tam więcej czasu. Znaczenie ma już nie tylko w jakich sklepach kupujemy, ale również, z którego centrum handlowego. Walka o klientów trwa. Szczególnie przed świętami.

Złote Tarasy w Warszawie. / Fot. archiwum redakcjiGaleria Mokotów w Warszawie kusi klientów hasłem: "W świetle wrażeń" (ze zdjęciem miss świata), również warszawska Arkadia: "Pełnia życia w Arkadii", Silesia City Center w Katowicach "Pokaż kim jesteś". Niezależnie od tego do czego reklama się odwołuje chodzi o jedno: kupujmy, kupujmy, kupujmy.

Część z nas nauczyła się, że tuż przed świętami ceny na pewno nie spadają, a często rosną. Dlatego Monika, studentka z Warszawy, swoje świąteczne zakupy robi co najmniej w listopadzie: - Dzięki temu w grudniu mogę mieć czas na inne rzeczy i nie ma też tego mrozu i tłoku w sklepach - mówi.

Strategię styczniową stosuje za to Julia, dziennikarka: - Styczniowe wyprzedaże to często oszczędność kilkudziesięciu procent. Promocje zaczynają się od 70 proc., a kończą nawet na 90. Trwają zwykle od stycznia do walentynek. Sklepy próbują pozbyć się starych kolekcji, żeby zrobić miejsce na nowe. Bo czego nie sprzedają, to trzeba magazynować lub sprzedawać w outletach.
O tym jak centra nas przyciągają na zakupy rozmawiałam z Beatą Sadowską, senior account manager Feedback Hill&Knowlton w Złotych Tarasach w Warszawie oraz Katarzyną Czapran z centrum Fashion House w Gdańsku.

Jakie firmy robią na terenie Państwa centrum handlowego akcje promocyjne? Czy są to firmy, które mają tu swoje sklepy i siedziby? A może jakieś zewnętrzne korporacje?
- Akcje promocyjne na terenie Złotych Tarasów przeprowadzają zarówno nasi najemcy jak i firmy zewnętrzne. Dotyczą one dużego wachlarza produktów, począwszy od produktów spożywczych, poprzez elektronikę użytkową (telefony komórkowe, laptopy, plazmy, aparaty cyfrowe), portale internetowe, aż po marki kosmetyczne, zarówno z kosmetykami kolorowymi, pielęgnacyjnymi, czy też perfumami. Wśród firm, które promują się na terenie naszego centrum handlowego, są również biura podróży i dealerzy samochodowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To tylko, jeśli się ma zaplanowane co się chce kupić..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię chodzić po dużych centrach handlowych.
Powód jest jeden: zawsze kupie dużo niepotrzebnych rzeczy i póżniej żałuje.
... na zakupy zawsze chodze do małych sprawdzonych sklepików i kupię zawsze to, co potrzebuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.