Facebook Google+ Twitter

Przedświąteczne warsztaty z malarką Zofią Piotrowską

-Niedoścignionym ideałem dla mnie jest i będzie PRZYRODA – jej niepowtarzalne, nieosiągalne piękno ta groźna i ta gdzie patrzysz i myślisz, to na pewno Tutaj Bóg stworzył Raj" - mówiła malarka Zofia Piotrowska.

Artystka wyjaśnia, demonstruje, pomaga każdemu uczestnikowi warsztatów malarskich. / Fot. Jerzy Jastrzębski W dniu 3 grudnia 2013 roku w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych odbyło się spotkanie i warsztaty malarskie ze znaną malarką Zofią Piotrowską.

Legionowska malarka ukończyła Liceum Technik Plastycznych w Tarnowie. Pracowała w słynnej fabryce dywanów w Kowarach oraz w Tomaszowie Mazowieckim jako plastyk projektant. W 1983 roku otrzymała uprawnienia do wykonywania Zofia Piotrowska demonstruje jak zrobic dekoracje na namalowanej już choince. / Fot. Jerzy Jastrzębskizawodu artysty plastyka w zakresie sztuki warsztatowej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Wzięła udział w licznych plenerach malarskich w kraju i na Litwie, Słowacji, Ukrainie. Brała udział w wielu wystawach w kraju oraz w Niemczech, Szwecji, Francji, Włoszech.

Artystka przedstawiła się i zaprezentowała swój dorobek zebranym uczniom. Pokazywała swoje obrazy i opowiadała barwne historie ich tworzenia. Każde dzieło to odrębna historia pełna ciepła i uroku upiększona artystycznym widzeniem świata zewnętrznego.

-Dlaczego malarstwo? -zastanawiała się- Nie wiem, ale bo kolory, bo barwy, bo to zawsze przyciąga wzrok dziecka i czasem zostaje na dłużej, na zawsze. W Tarnowie była i jest Szkoła Plastyczna (Liceum Technik Plastycznych). Tam też zetknęłam Praca wykonana podczas warsztatów. / Fot. Jerzy Jastrzębskisię z tkactwem artystycznym. I dzięki temu mam drugą pasję. Moje gobeliny tkałam wełną według własnych projektów. Moje malarstwo to najczęściej pejzaże, inspiracją jest przyroda. Plenery malarskie pozwalają mi na obserwację i malowanie natury bezpośrednio. Tematyka moich obrazów to miejsca dokąd jadę i motywy, które tam znajduję. Barwa obrazu to pora dnia, zmienność światła i różnorodność zjawisk i również mój własny nastrój. Niedoścignionym idealem dla mnie jest i będzie PRZYRODA – jej niepowtarzalne, nieosiągalne piękno ta groźna i ta gdzie patrzysz i myślisz, to na pewno Tutaj Bóg stworzył Raj". Przyroda nie jest zazdrosna, nie boi się konkurencji  - jest nie do skopiowania w żadnej technice. -dodaje Zofia Piotrowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.