Facebook Google+ Twitter

Przedświąteczny wysyp naciągaczy. Bądźmy ostrożni i rozsądni

Naciągają na kupno okien, drzwi czy kuchenek gazowych. Oferują pracę, zasiłki i emerytury z Unii Europejskiej, złote obrączki. Podszywają się pod wolontariuszy.

Amatorom łatwego zarobku nie brakuje pomysłów. Żerują na naszym dobrym sercu, nieznajomości prawa, łatwowierności.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Parczewscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27-35 lat, podających się za funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała rzecznik miejscowej Policji mł. asp. Artur Łopacki.

Działali oni na terenie kilku powiatów dokonując oszustw i wyłudzeń pieniędzy. Wchodzili do mieszkań, w których mogły być sprzedawane papierosy bez akcyzy i dokonywali przeszukania. Gdy ujawnili nielegalne papierosy wówczas konfiskowali towar oraz wyłudzali pieniądze w zamian za odstąpienie od swoich „czynności służbowych”.

W Łukowie wysłannicy z Łodzi zbierają pieniądze na zorganizowanie klubu dla rodzin z dziećmi austycznymi.

 / Fot. Jerzy Kirzyński- My o takiej inicjatywie nic nie wiemy - powiedziała wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin "Labirynt", Monika Siwiak.

- Nie mamy z nimi nic wspólnego, osoby podszywające się pod nas, psują nam tylko opinię. W Łukowie istnieje punkt konsultacyjny, mieszkańcy znają naszą działalność. Uczestniczą w spotkaniach integracyjnych i innych przedsięwzięciach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.