Facebook Google+ Twitter

Przedszkolaki będą uczyć się znaków drogowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-10 08:33

Nauka znaków drogowych i podstaw bezpiecznego poruszania się po ulicach będzie prowadzona już w przedszkolu i podstawówce. Dziennik "Polska" pisze, że od przyszłego roku szkolnego elementy edukacji komunikacyjnej trafią do szkół.

Program zajęć przygotowuje Ministerstwo Edukacji wraz z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zakłada on, że przez kilka godzin w roku szkolnym gimnazjaliści będą poznawać elementy kodeksu drogowego oraz uczyć się o następstwach wypadków. W liceum być może przejdą nawet obowiązkowy kurs na prawo jazdy zakończony egzaminem. Ma to poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.

Policja i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zamierzają edukacją objąć również kierowców. Funkcjonariusze drogówki mają więcej czasu poświęcać na pouczanie złapanych na wykroczeniach drogowych. Piraci, którzy zgromadzą na swym koncie dużo punktów karnych, trafią na specjalne kursy, podczas których dowiedzą się o konsekwencjach, jakie może nieść łamanie przepisów. Obejrzą specjalnie w tym celu przygotowane filmy edukacyjne.

Więcej w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.