Facebook Google+ Twitter

Przedszkolaki w Unii - "Dajmy szansę wszystkim dzieciom"

W Łodzi rozpoczęto realizację nowego unijnego projektu. Tym razem jego beneficjentami są najmłodsi mieszkańcy Łodzi - przedszkolaki.

Ulotka projektu "Dajmy szansę wszystkim dzieciom" / Fot. Przedszkole Miejskie nr 137 w Łodzi - Integracyjne"Dajmy szansę wszystkim dzieciom" to projekt realizowany przez Przedszkole Miejskie nr 137 - Integracyjne, współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem ogólnym projektu jest "Podniesienie umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach i kształtowanie właściwych relacji społecznych u dzieci". W ramach projektu najmłodsi (od 3 do 5 lat) mogą uczestniczyć bezpłatnie w zajęciach przedszkolnych.

W programie znalazły się m.in. zajęcia rekreacji ruchowej (m.in. wycieczki, zabawy orientacyjne, gry bieżne), edukacji muzycznej z elementami działań plastycznych i edukacji teatralnej (m.in. poznawanie różnych utworów literackich). Odbywają się one od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 19. Ponadto w ofercie znalazł się dwutygodniowy turnus wakacyjny.

Fragment grafiki z materiałów promocyjnych / Fot. Przedszkole Miejskie nr 137 w Łodzi - IntegracyjnePozostały jeszcze wolne miejsca dla dzieci z całej Łodzi. Zapisy prowadzi PM nr 137 (ul. gen. Grota-Roweckiego 6) pod numerem telefonu (42) 252 91 00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

- "Przedszkolaki w Unii" to tylko tytuł... Chodzi o to, że projekt jest unijny. Aczkolwiek przypominam, że Unia tylko daje pieniądze na wniosek polskich firm/instytucji/stowarzyszeń. Pomysł jest polski, wykonanie też.

- Jeśli chodzi o integrację, to zarówno między dziećmi zdrowymi a niepełnosprawnymi, jak i dziećmi z rodzin niepełnych, zagrożonych itp.

- Co do programu nauczania, to skupia się on na edukacji ruchowej, artystycznej i teatralnej. Program ten ma rozwijać zarówno umiejętności dzieci, jak i ich postawy społeczne (poprzez kontakty z rówieśnikami).

- Ten program to szansa dla tych dzieci, które nie dostały się do przedszkoli w tym roku. To jest właśnie to "wyrównanie szans".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to za głupie gadanie? Przedszkolaki w Unii?? Chyba powinno być Przedszkolaki w Polsce?? Co mnie obchodzi jakaś Unia? I z kim te dzieciaki mają się integrować? Co to znaczy? Jakie postawy właściwe będzie się ich uczyć? Że co, że mają nie być Polakami ale Ełropejczykami? To niech sobie Unia wsadzi kasę na takie przedszkole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.