Facebook Google+ Twitter

Przedszkole i Szkoła Orlika. Warszawska alternatywa dla młodzieży

Przedszkole i Szkoła Orlika to zajęcia prowadzone na jednym z warszawskich boisk typu "Orlik". Co czyni je wyjątkowymi? Oferta skierowana do najmłodszych piłkarzy - chłopców w wieku 4-10 lat. Przyjrzyjmy się bliżej tym bezprecedensowym inicjatywom.

Zajęcia Przedszkola i Szkoły Orlika / Fot. K. TrzeciakowskiOd września 2010 roku na boisku "Orlik 2012" w Wilanowie Klub Sportowy Delta Warszawa realizuje autorskie programy umożliwiające nieodpłatny młodym ludziom udział w piłkarskich zajęciach sportowych. Mowa tu oczywiście o "Przedszkolu Orlika" oraz "Szkole Orlika". Przedszkole przeznaczone jest dla chłopców wieku 4-6 lat, a Szkoła dla chłopców od I do IV klasy szkoły podstawowej.

Ideą zajęć jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz przeciwdziałanie patologiom poprzez sport. Na treningach dominują zajęcia z piłki nożnej, jednak utrzymane głównie w formie gier i zabaw. Delta Warszawa jako jedyny warszawski klub zauważył, że w całej Warszawie nie ma zajęć dla tak młodych chłopców, dlatego wystartował z Przedszkolem i Szkołą Orlika. Ledwie zabrzmiał pierwszy gwizdek, a już była pokaźną grupa zawodników. Niektórzy dojeżdżali nawet z Żoliborza.

Obecnie, po przeszło dziesięciu miesiącach pracy, widać, że program przynosi efekty. Na zajęciach pojawia się coraz więcej chłopców. Coraz więcej też bierze udział w treningach systematycznie. Aktywność fizyczna daje dzieciom dużo radości, a przy okazji wspomaga odpowiedni rozwój fizyczny. Potwierdzeniem tego wszystkiego oczywiście jest też pozytywny stosunek rodziców do pracy klubu wyrażający się zaufaniem i dobrym słowem.

Zajęcia Przedszkola i Szkoły Orlika / Fot. K. TrzeciakowskiPrzedszkole i Szkoła Orlika to programy wymyślone przez KS Deltę Warszawa, jednak gdyby nie Urząd Dzielnicy Wilanów, nie doszłoby do ich realizacji. Władze dzielnicy udostępniają boisko, bez którego prowadzenie zajęć byłoby niemożliwe oraz udzielają pomocy w każdej sprawie.

Bardzo ważne jest też to, że chłopcy mogą trenować na obiekcie wybudowanym w ramach programu Orlik 2012. Boisko to jest świetnie przygotowane i idealne dla młodych adeptów piłki nożnej. Tu podziękowania już należy kierować do Ministerstwa Sportu i Turystyki za cały program związany z budową obiektów "Moje Boisko - Orlik 2012", widać jak słuszna była to idea.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

RABCZANIN
  • RABCZANIN
  • 17.06.2011 11:57

oby na kazdym orliku bylo tak samo a sa miejsca gdzie graja sami dorosli i kluby sportowe!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wa L dek
  • wa L dek
  • 16.06.2011 17:11

Warszawa rzadzi ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sadybiak
  • Sadybiak
  • 16.06.2011 09:31

Niech grają lepiej niż starsi koledzy. Zaczynją lepiej niż starsi, może kiedyś dogonimy inne kraje w podejściu do szkolenia. Teraz to niestety jedna jaskółka i czy wiosnę uczyni?

Komentarz został ukrytyrozwiń
stachu
  • stachu
  • 15.06.2011 14:00

oby potem do zbornej niech graja zamiast siedziec tylko przed kompem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obywatel RP
  • Obywatel RP
  • 15.06.2011 12:37

Brawo PO ! Teraz już nikt nie powie, że ORLIKI były bez sensu. Wszyscy tylko krytykowali a jak popatrzeć to dzieciaki grają ! Dobrze, że do projektu szczebla centralnego włączają się samorządy lokalne, Wilanów może być wzorem dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.