Facebook Google+ Twitter

Przedszkole za miliony zbuduje... milioner

W projekcie budowy przedszkola starostwo widzi niedociągnięcia, m.in. w miejscach parkingowych przy budynku, których jest za mało, a część źle ulokowana.

Wieś Siedlec, będąca siedzibą gminy w powiecie wolsztyńskim (woj. wielkopolskie), boryka się z problemem przedszkola i domu pomocy społecznej. W starym, mocno wyeksploatowanym budynku, mieszczą się dwie placówki: przedszkole i popularny dom starców, czyli Dom Pomocy Społecznej. Koegzystencja tych dwóch instytucji nie jest łatwa, a tym bardziej wygodna. I wcale nie chodzi tu o sąsiedztwo osób starszych, schorowanych i niedołężnych, ale o wygody w pomieszczeniach budynku.

Znając ciasnotę pomieszczeń, niewygody i ogólnie kiepski stan budynku, lokalny przedsiębiorca, który ongiś jako dziecko chodził do tego przedszkola, postanowił z własnej kieszeni wybudować i przekazać władzom gminy, nowy obiekt przedszkola. Ma gotowy projekt obrazu przyszłego przedszkola. Przedstawił go wójtowi i staroście. Wójt zachwycony, starosta nie. Dlaczego nie? Wolałby oglądać projekt inwestycji zamiast wygląd budynku. I tak powstał przedmiot sporu między inwestorem, gminą w Siedlcu, a starostwem w Wolsztynie. Wszystko przez to przeklęte przedszkole, które lepiej chyba, gdyby stanęło w siedzibie starostwa, nie gdzieś tam w gminie.

Inwestycja oszacowana na kilka milionów złotych nie może dojść do skutku ze względów biurokratyczno-ambicjonalnych starosty. Bo starosta to ktoś, nie jakiś tam wójt czy dajmy na to, inwestor prywatny. Wójt broni inwestora i zaklina wszelkie zło, które pleni się wokół przeszkód z budową przedszkola. A starosta rzuca kłody pod nogi – jednemu i drugiemu. Żeby nie było, że bezpodstawnie – starosta twierdzi, że są błędy w dokumentacji obiektu – pisze gazetalubuska.pl. Kołomyjka z budową trwa ponad rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.