Facebook Google+ Twitter

Przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 11:48

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown rozważa rozpisanie wcześniejszych wyborów parlamentarnych - donosi "Sunday Telegraph". Wydaje się, że kierowanej przez szefa rządu Partii Pracy udało się odwrócić negatywny trend w sondażach poparcia społecznego.

Z sondażu ICM wykonanego na zlecenie "Sunday Telegraph" wynika, że na laburzystów chce głosować niezmiennie 30 procent obywateli brytyjskich. Dobrą informacją dla Browna i jego partyjnych kolegów jest spadające poparcie dla Partii Konserwatywnej. Na torysów chce głosować 39 procent badanych, o punkt mniej niż przed miesiącem. Rośnie poparcie dla Liberalnych Demokratów - wynosi już 20 procent, czyli dwa punkty więcej niż na początku stycznia.

Poparcie dla konserwatystów spadło poniżej 40 procent po raz pierwszy od czerwca zeszłego roku, gdy krajem wstrząsnęła informacja o wydawaniu pieniędzy publicznych na prywatne potrzeby parlamentarzystów. Gdyby wyniki sondażu znalazły odbicie w rzeczywistości, torysom zabrakłoby 13 mandatów do zbudowania większości w parlamencie.

Takie wyniki sondaży mogą skłonić Gordona Browna do zorganizowania wyborów kilka tygodni wcześniej. Dotychczas planowano, że wybory odbędą się 6 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.