Facebook Google+ Twitter

Przedwyborcze obietnice

Dzisiaj odbyła się II tura wyborów samorządowych. Wyborcy w dodatkowym głosowaniu wyłonią osoby, które przez kolejne 4 lata będą sprawować władzę. Nasuwa się pytanie, ile z przedwyborczych obietnic zostanie zrealizowanych?

Za nami II tura wyborów samorządowych. Z każdymi wyborami związana jest gorączkowa pogoń kandydatów za zdobywaniem potencjalnych głosów, przekonywanie wyborców do swoich haseł programowych. Nie inaczej było i tym razem. Telewizja, gazety zostały opanowane przez programy poszczególnych ugrupowań politycznych. Debaty, bilboardy, tablice ogłoszeniowe oklejone plakatami kandydatów. Zastanawiające jest, ile z przedwyborczych obietnic zostanie przekutych w czyn?

Niestety polityczna rzeczywistość już nieraz pokazała, jak mało są warte, tak "przekonujące" słowa polityków tuż przed wyborami. Jeszcze ciekawsze jest to, jak szybko kandydaci zapominają własne hasła programowe. To, co było na ulotkach poszczególnych partii politycznych było napisane tłustym drukiem, tuż po wyborach całkowicie blednie. To, co przed wyborami i to co po, oddziela gruba kreska. Potem dziwimy się, że z każdymi następnymi wyborami maleje frekwencja. Ale jak w tym politycznym mętliku ma się odnaleźć wyborca? Dla niego jest to błędne koło a spełnienie przedwyborczych obietnic przez kandydatów niestety tylko do pobożnych życzeń.

Jeszcze bardziej bolesny jest sposób zdobywania głosów przez niektórych kandydatów. Coraz bardziej "popularne" jest płacenie za oddany głos. Najczęściej jest to od 10- 15 zł, ale czasami formą podziękowania za poparcie jest butelka wina.

Dobrze byłoby, aby osoby wybrana zastanowiła się, że może "warto być przyzwoitym" i robić wszystko by hasła programowe zostały zrealizowane, co wyszłoby z pożytkiem dla wszystkich. Oby jak najwięcej wybranych prezydentów, burmistrzów, wójtów starało się przede wszystkim nie szkodzić społeczeństwu, ludziom, którzy im zaufali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Smutne i prawdziwe. Najgorsze jest chyba to, ze ludzie wciaz wierza w te obitnice i w zasadzie nie wyciagaja zadnych wnioskow z przedwyborczego pustosłowia. Jak tak dalej pojdzie to -choc nieco brzydze sie polityka- sama bede musiala wystartowac w wyborach, aby udowodnic, ze jednak mozna inaczejk-czyli przyzwoicie i skutecznie ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.