Facebook Google+ Twitter

Przedwyborcze obietnice dla wojska

Premier Donald Tusk, w odpowiedzi na liczne plotki na temat wojskowego uposażenia, wysłał do żołnierzy imiennie adresowane listy.

"Podkreślam z całą stanowczością: warunki przechodzenia na emeryturę i związane z tym odprawy i wysokość świadczeń dla zatrudnionych już żołnierzy, policjantów czy funkcjonariuszy innych służb mundurowych nie ulegną zmianie!" - przekonywał polityk armię.

List jest datowany na 25 czerwca. Ma go otrzymać łącznie ok. 150 tys. funkcjonariuszy.

Jarosław Zieliński (PiS) uważa, że jest to element kampanii wyborczej. Tego samego zdania jest znana blogerka, Kataryna. "Jak często premier pisze osobiste listy do grup zawodowych aby zdementować plotki?" - pyta.

Komentatorka zwraca uwagę na to, że sam Donald Tusk i jego rząd oficjalnie włączyli się w kampanię. "Żołnierze są grupą zawodową, wśród której Marszałek Komorowski nie cieszył się poparciem w pierwszej turze wyborów prezydenckich" - podkreśla blogerka. Także na misji wojskowej w Afganistanie więcej głosów dostał kandydat PiS.

Zarzuty prawicy odpiera Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. - Listu premiera nie można traktować jako elementu kampanii wyborczej. Zarówno minister w Kancelarii Premiera Michał Boni, jak rzecznik rządu Paweł Graś wielokrotnie mówili, że praw nabytych nikt nie będzie tracił - tłumaczy.

Zdziwienia nie kryje przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda, który w imieniu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wysłał list do wszystkich kandydatów na prezydenta oraz premiera z prośbą o zajęcie w tej sprawie jednoznacznego stanowiska. - Nie uzyskaliśmy odpowiedzi ani od Bronisława Komorowskiego, ani od premiera Tuska.

A. Duda wyraził opinię, że forma przekazania listu z obowiązkiem zapoznania wszystkich funkcjonariuszy i żołnierzy przed II turą wyborów prezydenckich jest nietypowa.

Onet.pl/Katarynablog

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ach te obiecanki cacanki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absolutnie ma.

TVN 24 zaczął informację o liście Tusk od opinii PiS-owca.

"Jarosław Zieliński (PiS) uważa, że list, który premier Donald Tusk przed kilkoma dniami skierował m.in. do żołnierzy w sprawie systemu emerytur służb mundurowych, jest elementem kampanii wyborczej."

http://wiadomosci.onet.pl/2191646,11,list_premiera_ws_emerytur_mundurowych_to_kampania_wyborcza,item.html

Trzymaliście moją wiadomość tyle godzin, że aż zgniła, a w tym samym czasie w główne okno dostało się trzy razy pod rząd informacja, który kolejny polityk lewicy poparł Komorowskiego.

Opinia Tomka R. zalegała kilka dni, a Stanowca była raptem przecinkiem.

Materiał Alicja Łukaszewskiej "Jarosław Kaczyński ma swoją własną "Planetę Sympatyków" trzymany był w "migającym oknie" do czasu, aż pojawiły się komentarze skutecznie odpierające nieusprawiedliwione niczym stereotypy. gdy już zaczęło się robić jaśniej wokół zwolenników PiS artykuł zniknął.

Moja opinia leżakowała 48 godzin. Puszczenie jej przed kolejną debatą nie większego sensu, bo pojawią się pewnie nowe okoliczności pewnie powiecie na koniec tej dyskusji, że nie ma wystarczająco dobrych materiałów konserwatywnych.

Najlepiej zaś podsumował całą sprawę p. Mateusz Aleksandrowicz: - nie jestem na bieżąco z wyborami. Przepraszam - co ten pan robi w redakcji informacyjnej.

Jak rozumiem, są panowie pracownikami koncernu, który roztoczył życzliwe skrzydła nad takimi amatorami jak ja. Nie dostrzegłam jakiejkolwiek troski z państwa strony. Moje dwa teksty błąkają się po redakcji od jednego dyżurnego do drugiego, a każdy plecie co innego, że w końcu nie wiem o co chodzi. Więc jedyne sensowne co przychodzi mi do głowy to to, że chcecie pewne informacje i argumenty zmarginalizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam,
teksty informacyjne nie powinny zawierać komentarza.
Fragment: "Jak często premier pisze osobiste listy do grup zawodowych aby zdementować plotki?" - pyta znana blogerka "Kataryna." Absolutnie nie ma charakteru newsowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten tekst nie jest opinią, proszę o przeniesienie go do działu wydarzenia wyborcze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.