Facebook Google+ Twitter

Przedwyborczy bałagan zapanował na Ukrainie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-16 19:56

W ostatni dzień przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie zapanował bałagan. Dotąd nie wiadomo, czy można głosować w domu, z list wyborczych znikają nazwiska kandydatów, a do Doniecka przybyło 2 tysiące obserwatorów z Gruzji.

Zgodnie z postanowieniem Centralnej Komisji Wyborczej, można było głosować w domu bez specjalnego uzasadnienia tej decyzji. Sprzeciwiał się temu Blok Julii Tymoszenko, który poinformował, że kijowski Apelacyjny Sąd Administracyjny postanowił, iż każdy, kto zdecyduje się głosować w domu musi przedstawić odpowiednią informację wydaną przez lekarza. Milicja stanęła po stronie premier bowiem szef MSW Jurij Łucenko jest oddanym zwolennikiem Julii Tymoszenko. Nie wiadomo, czym teraz będą kierować się przedstawiciele lokalnych komisji wyborczych.

Do Doniecka przyjechało 2 tysiące Gruzinów, którzy przedstawiają się jako obserwatorzy choć nie mają odpowiednich dokumentów. Nie wiadomo też, kto sfinansował ich przyjazd. Partia Regionów twierdzi, że jest to prowokacja, za którą stoi Blok Julii Tymoszenko, który nie ma w obwodzie donieckim szans na zwycięstwo.

W obwodzie sumskim na wschodzie Ukrainy członkowie lokalnych komisji wyborczych wykreślili z 8 tysięcy list nazwisko jednego z kandydatów. Twierdzą, że wcześniej o takiej konieczności poinformowała ich przez telefon anonimowa kobieta, która przedstawiła się jako przedstawicielka komisji obwodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.