Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1568 miejsce

Przedziwny sen, czyli "Alicja w Krainie Czarów" w Teatrze Syrena

Teatralna adaptacja powieści Lewisa Carolla to historia kilkuletniej dziewczynki, która we śnie przenosi się do świata Alicji z Krainy Czarów.

Lena Krawczyk (Alicja 1) / Fot. Krzysztof Bieliński, Teatr Syrena"Alicja w Krainie Czarów" w reżyserii i adaptacji Magdaleny Miklasz jest próbą przeniesienia słynnej książki Lewisa Carolla na deski teatru. Główną bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Alicja (Lena Krawczyk), która we śnie przenosi się do świata swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Jest to abstrakcyjna i oniryczna rzeczywistość, w której zmienia się raz w nastolatkę (Anna Antoniewicz), a raz starszą dziewczynkę (Emilia Konarska).

Anna Stela (Królowa Kier) / Fot. Krzysztof Bieliński, Teatr SyrenaAlicja podczas swojej podróży spotyka osobliwe postaci, które przypominają osoby z jej otoczenia. Wśród nich są m.in. Biały Królik (Michał Konarski), Królowa Kier (Anna Stela), Król Kier (Przemysław Glapiński), Szalony Kapelusznik (Adrian Budakow), Marcowy Zając (Marcin Bartnikowski). Podróż Alicji jest próbą poznania własnych pragnień, poszukiwaniem siebie i konfrontacją z otaczającym ją światem.

Lena Krawczyk (Alicja 1) / Fot. Weronika TrzeciakMuzykę do spektaklu skomponowała Gaba Kulka. Szczególnie zapadły mi w pamięć dwa utwory pochodzące z powieści. Pierwszym jest początkowa piosenka. Pośród złotego popołudnia. Łódź się nie ślizga prawie. Gdyż oba wiosła w małych rączkach. Pracują mało wprawnie. A małe dłonie nadaremnie. Ster dzierżą w tej wyprawie.

Drugim utworem jest "Kadryl z homarami". Spójrz na żółwie i homary, które tłumami całymi. Zbiegły się na skraju plaży... Czy chcesz tańczyć razem z nimi? Czy chcesz tańczyć, czy też nie chcesz, czy chcesz tańczyć razem z nimi?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Recenzje teatralne i operowe sa w naszym portalu na dosc wysokim poziomie mozecie smialo sie nimi kierowac przy wyborze dobrych spektakli do obejrzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicja byla ulubiona postacia krolowej Wiktorii http://www.viapoland.com/site/art/2/12/704.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

I my mamy swoja Alicje w Krainie Czarow czyli Nel Rawlison http://www.viapoland.com/site/art/1-polska/0-/429-nel-jako-wariant-alicji-w-krainie-czarow.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.