Facebook Google+ Twitter

Przefajdane życie ~uczciwej polki

Kilka wiosennych dni ubiegłego tygodnia uruchomiło w mojej głowie automatyczną zbitkę: wiosna, ciepło, brudne okna, pranie.

Pranie w "rezydensji" / Fot. Jadwiga KowalczykWprawdzie firanka gęsta, a granice mojej tolerancji szerokie jak ujście Wisły, ale każdej wiosny nadchodzi taki dzień, że szmaty same wpadają w ręce, kubełek napełnia się odpowiednią mieszanką do mycia, spray do szyb ląduje na parapecie, a ja - w bezpiecznych butach, skaczę po drabince w tempie śniętego pająka. Mycie okien to sztuka sama w sobie i wiadomo, że niektóre okna wymagają specjalistów, którym błędnik nie płata figlów a zleceniodawcy dobrze płacą.

Tak mi się o tych oknach zebrało, ale zasadniczo chciałam o praniu; bo właśnie w ubiegłym tygodniu, wśród najważniejszych doniesień znalazłam
taką wiadomość: „trzeba zrobić pranie Komorowskim i umyć okna”.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że o przetargach na czystościowe usługi w obiektach rządowo-prezydenckich nigdy dotychczas nie pisano, a jeżeli pisano - to na tyle dyskretnie, że przeciętny czytelnik nawet oka na tym nie zawiesił.
Tym razem doniesienie zostało wykrzyczane wielkim, tłustym drukiem, a tytuł wykoncypowany przez fachowego (a jakże!) dziennikarza "trzeba zrobić pranie Komorowskim…" przywołał oczywiście tłum anonimowych chamów i frustratów, prześcigających się w inwektywach pod adresem pary prezydenckiej. Nazywa się to forum i obywatele wypowiadają się swobodnie. Bez krępacji, hamulców
i nazwiska. Własnego rzecz jasna.

Sama uważam, że tytuł jest najważniejszy, bo wpadając czytelnikowi w oczy, potrafi zapowiedzieć smakowitą treść; ten jednak akurat sprowokował właśnie to, co było najprawdopodobniej oczywistym zamiarem autora doniesienia. Nie uwierzę bowiem nawet za stówę w żywej gotówce, że autor tego „newsa” nie zdawał sobie sprawy, jaką reakcję wywoła tytuł z użyciem nazwiska prezydenta w kontekście prania. Zapowiedziane tłustym drukiem „pranie u Komorowskich” zrobiło swoje i każdy może poczytać, jak się anonimowe towarzystwo zapluwa jadowitą ślina, krztusi wściekłością i charczy nienawiścią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

ialgqpl
  • ialgqpl
  • 13.07.2011 20:52

zM5SYk <a href="http://nwpjeumxfxjy.com/">nwpjeumxfxjy</a>, [url=http://geytdupplutx.com/]geytdupplutx[/url], [link=http://xwnfnthagefs.com/]xwnfnthagefs[/link], http://cqmmuahqtyli.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
zwqbhjgz
  • zwqbhjgz
  • 13.07.2011 15:38

b1T5FU <a href="http://nudtkhwifpsh.com/">nudtkhwifpsh</a>, [url=http://cjizddxlnbhb.com/]cjizddxlnbhb[/url], [link=http://wjfehhxvnpql.com/]wjfehhxvnpql[/link], http://padidxrgbqro.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogła wskazać lepszego na to stanowisko. Ja nie widzę. Widzę natomiast Gowina na czele Platformy. Myślę, że pozostałe "roszady" są prawidłowe i każda opcja jest zadowolona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to jest, gdy się nie czyta tekstu ze zrozumieniem, a potem pisze na forum głupoty - "co ślina na język przyniesie" - oczywiście pod pseudonimem by czuć się anonimowym. Ciekaw jestem czy ~uczciwa polka, w ogóle przeczytała artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

biedna ta "uczciwa polka" ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim "prawdziwym" proponuję śliczne spluwaczki. Porcelanowe (nie fajansowe ), dekorowane we wrąbki i kwiecie różane. Zawartość się nie liczy. Opakowanie jest ważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czeska polka liczy się na dwa, a polka tramblanka na trzy. Takie rytmy w praniu mogą mieć warianty:piorę-wieszam;piorę-wykręcam-wieszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i o to chodzi, Pani Basiu, żeby sobie radośnie podowcipkować w ten słoneczny dzień, więc się podpięłam pod Pani komentarz ze swoją wizją Prezydentowej na parapecie :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 16.02.2011 11:23

Bolszewizm to nie ideologia,ale mentalność.Ludzi o takiej "konstrukcji"nie brakuje.Niektórzy politycy mogą spokojnie uprawiać koniunkturalizm i budować swoją "bazę", nie na rozsądku ale na instynktach wyborców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ, oczywiście Pani Agato, myślę także samo jak to Pani wyraziła, napisałam przecież, że to z mojej strony cynizm sarkazm i kpina... ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.