Facebook Google+ Twitter

Przegląd bananowych mediów: Biało-czerwone głupki

Choć nie żyjemy w bananowej republice, to media każdego tygodnia dostarczają nam wiadomości i komentarzy godnych pożałowania. Ich znalezienie jest równie łatwe, co dostanie zakrzywionego banana w pobliskim markecie.

 / Fot. Stevehopson.com/CC BY-SA 2.5"Mistrzostwem" w swoim fachu wykazali się Marek Sobczak i Antoni Szpak (najnowsza Angora, felieton "Stadionowe głupki"), którzy postanowili zabrać się za niezwykle wyświechtany już temat, czyli kibiców.

Według owego duetu stadionowymi głupkami są ludzie, którzy śpiewają "Polska, Biało-czerwoni!". Ich zdaniem jest to zupełnie bez sensu. Jeśli panom z "Kliki" śpiewanie przydomków drużyny wydaje się głupie, to zapraszam na mecze uznanych europejskich firm. Ale tak to jest, gdy na piłkarskie tematy wypowiadają się ludzie, nie mający o sporcie pojęcia. Świadczy o tym stwierdzenie, że głupkowaty jest także zwrot "zwycięski remis" (bardzo popularny w piłkarskiej nomenklaturze). Choć z drugiej strony, może autorzy chcieli być trendy i po prostu dokopać kibicom. Dostali (nie)stety rykoszetem.

We własny dołek (facebookowy) wpadła Monika Olejnik. Sprawę niedoszłego zamachowca z Krakowa skomentowała następująco: Może zamachowiec z Krakowa otrzeźwi wszystkich polityków i dziennikarzy, którzy idą za rączkę z nacjonalistami. Może przestaną zapraszać do telewizji publicznej ONR-owców. Szukaliście zamachu - to macie.

Wpis skomentował jeden z użytkowników Facebooka: A pan Zawisza to czasem nie był w kropce nad I? Chyba nie muszę nic dodawać.

Zaszalał Henryk Martynka na łamach Angory. Tak bardzo wystraszył się faszystów i nazistów, że zaczął pisać o polskich Rasenamtach (urząd do spraw rasy). Do uzupełnienia tej tragedii potrzebny był wódz. "Groteskowym führerkiem" został Artur Zawisza. No cóż, jaki felietonista, taki führer.

Konia z rzędem temu, kto odgadnie o co chodziło redaktorowi Onetu:
Chelsea wygrała z Szachtarem Donieck 3:2 (2:1) w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum nie zdołali pokonać mistrza Ukrainy na swoim terenie.

Nie pierwszy raz twierdzę, że ciężko jest czytać onet.pl na trzeźwo. Ale czy tylko ten portal?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czyli jest pan bufonem, jak sam przyznaje... bo pisze pan bzdety.
gdybym miał brać w ciemno, to co ktoś pisze, tylko dlatego, że ma on doświadczenie, to chodziłbym w zimie w trampkach.

Jeśli pan tak robi, to nie dziwie się, że wypisuje pan co rusz jakieś głupoty. Polecam włączyć samodzielne myślenie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogoń za wynikiem medialnym i utrzymaniem się na powierzchni zabija profesjonalizm, zresztą nie w takich sprawach nikt za nic nie odpowiada to po co się faktami przejmować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że aż nie chce mi się tego czytać-wyimaginowana bzdura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.