Facebook Google+ Twitter

Przegląd bananowych mediów: Polak nie oszczędza, bo... żre

Choć nie żyjemy w bananowej republice, to media każdego tygodnia dostarczają nam wiadomości i komentarzy godnych pożałowania. Ich znalezienie jest równie łatwe, co dostanie zakrzywionego banana w pobliskim markecie.

 / Fot. phototram, CC 2.0Serwis wyborcza.biz alarmuje, że Polacy wszystko, co zarobią, zaraz przejadają. / Fot. w24 Bezmyślnych łakomczuchów określają nawet (całkiem pieszczotliwie) grupą przejadającą wszystkie zarobki. Wniosek serwisu? Nie oszczędzamy, bo żarliśmy, żremy i żreć będziemy. Nieważne, że trzeba zapłacić rachunki, spłacić kredyt, wykupić leki, posłać dziecko do szkoły. Z tysiąca pięciuset złotych polska rodzina powinna jeszcze odłożyć pięćset, chociaż taka kwota i tak nie powala autora tekstu na kolana. Jeśli czytając ten artykuł jesz cokolwiek, odłóż to, zjedz jutro na obiad (nawet jeśli jest to banan), a zaoszczędzone pieniądze przeznacz np. na prenumeratę "Gazety Wyborczej" (żeby nie żyć w nieświadomości bezczelnego przeżerania pieniędzy).

Genialnym "bananem" podzieliła się z nami Janina Paradowska na łamach Polityki (nr 44(2881)). Wyliczanie cech potrzebnych do bycia udanym ministrem sportu (trzeba być dobrze wykształconym prawnikiem i ekonomistą oraz znać języki; czyt. być Joanną Muchą) przyćmiła końcowa konkluzja felietonistki. Najlepiej Ministerstwo Sportu zlikwidować. O rozwój i promocję sportu dbać nie trzeba, bo robi to Schetyna z Tuskiem, pieniądze dla olimpijczyków podzielimy drogą losowania, a nadzór nad związkami sportowymi powierzymy Nuncjuszowi Apostolskiemu, bo w niektórych przypadkach pozostało nam już tylko się modlić.

W takim zestawieniu prawie nigdy nie zabraknie Kuby Wojewódzkiego, którego wynurzenia przeczytać możemy kilkanaście stron dalej, już po opiciu (oczywiście koktajlem bananowym) rewelacyjnego pomysłu Paradowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dlaczego mam nie lubić "Polityki"? Ach tak, zapomniałem, że pani wie lepiej ode mnie, co ja lubię, a co nie. Akurat Politykę czytam, bo często są ciekawe artykuły. Z resztą, każdego tygodnia robię pewną selekcję i wybieram kilka tytułów (nie jestem w stanie czytać wszystkich), czasem wymieniam się ze znajomymi gazetami.

Co do Rzeczpospolitej, to grubsza sprawa, poczekajmy (z resztą tak popularna, że każdy o niej słyszał, w przeciwieństwie do bananów z mojego artykułu).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przegląd " obiektywno"- satyryczny mediów nielubianych przez autora . Znak banana można przypiąć Rzepie po ostatniej wtopie .Pozostałe media prawicowe czekają w kolejce .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, mój błąd. Oczywiście, że Michał...

Za Kurkiewicza czasami był taki... np. artykuł o niegoleniu się pod pachami, ale mimo wszystko myśl lewicowa była tam przekazywana. Teraz Przekrój ma całkiem inny charakter.
Czemu tam jest Wyborcza? Bo artykuł jest z wyborczej.biz... nic innego mną nie kierowało.
Nie twierdzę, że nie ma więcej takich przykładów, ale nawet fizycznie nie jestem w stanie wszystkiego objąć. Zapraszam więc do pisania...

Panie Andrzeju, to już decyzja redakcji. W artykule jest foto wskazujące, że to opinia. No i jak na to nie patrzeć, odnosi się do sytuacji polskich mediów. A kategoria mediów jest częścią działu wydarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przekrój "świętej pamięci" to już jest od wielu lat. Dokładnie od momentu, w którym stracił swój normalny charakter i stał się newsweekopodobny...
Czemu na prenumeratę akurat Wyborczej? Może lepsza by była Rzepa Pospolita? No chyba, że chodzi o zakup dużych ilości papieru w taniej cenie...
A tak ogólnie to u nas niemal wszelkie media są "bananowe" - wystarczy poczytać od czasu do czasu np prasę motoryzacyjną, którą tworzą osoby nie mające zielonego pojęcia o czym w ogóle piszą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Media wyzbyły się (nie wszystkie oczywiście, bo byłoby to krzywdzące dla części) wszelkich zahamowań. krok po kroku. Uszło jedno, uszło drugie, nawet przybyło czytelników. Jedyny plus, że jest w czym wybierać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo tu juz prosze kolegi nie mówi sie o przekraczaniu kolejnej granicy, zidioceniu społecznikostwa czy skandalu. Te pojęcia mamy już daleko za sobą. Ale sa ludzie chłonni treści co widać na popularności np. Uważam Rze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.