Przegląd europejskich lig piłkarskich

Jak radzili sobie w ten weekend piłkarze najlepszych drużyn w Europie?

Anglia

Ryan Giggs z Manchesteru United. Man Utd. wygrał ostatni mecz ligowy z Sheffield 2:1. Fot. AKPAW Premiership faworyci górą. Swoje mecze wygrały: Manchester United, 2-1 na wyjeździe z Sheffield Utd. Chelsea skromnie bo 1-0 pokonał WHU. Zawiódł jedynie Arsenal, który nie poradził sobie ze słabym Newcastle Utd. Remis w 70 minucie dla Londyńczyków uratował T. Henry. W ten sposób Arsenal traci do lidera MU 12 punktów. Chcąc zachować kontakt z czołówką Arsenal nie może już sobie pozwolić na takie wpadki. W przeciwnym razie walka o mistrzostwo Angli niebawem stanie się mało realna.
W tabeli po 13 kolejkach prowadzi Manchester U 34 punkty przed Chelsea 31 punktów. Na liście strzelców z ośmioma trafieniami prowadzą: D. Drogba (Chelsea) i N. Kanu (Portsmouth).

Przy lidze angielskiej warto również wspomnieć, że w rozgrywkach Coca Cola Championship, Southampton pokonał Leeds Utd. 3-0, a dwie bramki strzelił nasz reprezentacyjny zawodnik Grzegorz Rasiak.

Włochy

Nadal bez porażki lider i główny faworyt do tytułu mistrza Włoch Inter Mediolan. Tym razem skromnie, ale wygrał 1-0 z Reggianą. Złej passy nie może przełamać Milan. Już cztery kolejne mecze bez zwycięstwa. Teraz zaledwie remis 0-0 z Empoli. Biorąc pod uwagę formę piłkarzy z Mediolanu, oraz karę nałożoną na klub (rozpoczęli sezon ze stanem -8 punktów), Milan raczej nie będzie liczył się w walce o najwyższe trofeum we Włoszech.

Rewelacyjny mecz rozegrali piłkarze Romy. Pokonali aż 7-0 Catanię. Takie wyniki są rzadkością w lidze włoskiej. Bardzo słabo w tych rozgrywkach spisuje się drużyna Kamila Kosowskiego Chievo. Po 12 kolejkach jeszcze bez zwycięstwa. Dzisiaj wydawało się, że ta zła seria wreszcie się skończy, bo do 70 minuty piłkarze z Verony prowadzili z Atalantą 2-0. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wynikiem 2-2.

W tabeli prowadzi Inter 30 punktów, przed rewelacją sezonu Palermo 27. Na liście strzelców dominuje C. Rigano (Messina) z 9 trafieniami.

Hiszpania

W Primera Division faworyci górą. Real Madryt pokonał Racing 3-1, Barcelona dzisiaj wysoko pokonał w meczu wyjazdowym Mallorcę 4-1. Dwa trafienia zaliczył Gudjohnsen. W najciekawszym meczu kolejki Sewilla rozbił Valencie 3-0.

W tabeli prowadzi Barcelona 26 punktów, przed Sewillą 25, oraz Realem 23. Na liście strzelców prym wiedzie F. Kanoute (Sewilla).

Francja

Zdecydowanym liderem w lidze francuskiej jest Olympique Lyonnais. Nad drugim w tabeli Lille ma 12 punktów przewagi. Wczoraj OL pokonał ostatniego w tabeli Sedan 1-0 i co ciekawe bramka padła w 80 minucie po golu samobójczym piłkarza Sedan- N. Abdou. Podobno szczęście sprzyja lepszym.
Auxerre po 5 meczach bez porażki dzisiaj pokonał Toulouse 1-0. W Auxerre gra Ireneusz Jeleń, który w 8 rozegranych meczach tylko raz zdobył gola.