Facebook Google+ Twitter

Przegląd Filmów o Tematyce Beskidzkiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-01 21:50

W sobotę 4 czerwca w pierwszym tygodniu czerwca w krakowskim Kinoteatrze „Wrzos” rusza Przegląd Filmów o Tematyce Beskidzkiej „Kole dolinecki…” .

mat. własny organizatora / Fot. DK PodgórzeW programie filmy dokumentalne i fabularne ukazujące różnorodność beskidzkiej kultury, historii i górskich krajobrazów. Na uwagę zasługuje blok filmów dokumentalnych i krajoznawczych o Beskidach, wśród nich „Beskidzkie palmy wielkanocne” Andrzeja Różyckiego” „Polifonia ze Starego Sącza” Zbigniewa Bochenka czy „Tam gdzie Wisła bierze swój początek”, „Babia góra”, „Beskid Sądecki i okolice” czy Beskid Śląski”.

Punktem kulminacyjnym będzie zapewne projekcja kultowego dokumentu „W Nowicy na końcu świata” Nataszy Ziółkowskiej – Kurczuk. Nowica to niewielka wieś leżąca w Beskidzie Niskim, w której żyją obok siebie różne społeczności- beskidzcy górale, artyści, biznesmeni, prawosławni czy grekokatolicy.

W niedzielę natomiast Paweł Charnicki- przewodnik beskidzki zaprasza na pokaz slajdów związanych z motywami filmowych kręconych w beskidzkich miejscowościach.

Po "slajdowisku " odbędzie się spotkanie z Markiem Dudkiem- alpinistą i filmowcem z Limanowej. Podczas prelekcji zatytułowanej „Miedzy Alpami a Beskidami” autor zaprezentuje kilkanaście własnych, krótkometrażowych filmów.

Na zakończenie festiwalu- koncert Jakuba „Żmija” Zieliny, autora książki i artykułów o tematyce folklorystycznej, który w swojej muzyce łączy beskidzką ludowość z rockowym brzmieniem.

Festiwal potrwa do niedzieli 5 czerwca.

więcej na Kinoteatr WRZOS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.