Facebook Google+ Twitter

Przegląd krótkometrażowych filmów z Polski i ze świata w Białymstoku. Rozpoczął się festiwal ŻubrOFFka 2014

Dużo dobrego kina, ciekawe wystawy i spotkania z nieszablonowymi muzykami - wszystko to czeka na uczestników 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka. Impreza potrwa do 7 grudnia.

 / Fot. Materiał organizatora"Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu" - czytamy na stronie organizatora.

Organizatorzy rozpoczynają festiwal wyjątkowym wydarzeniem. 3 grudnia wieczorem w kinie Forum do krótkich komedii Bustera Keatona zagra na żywo DJ QBERT, legendarny amerykański didżej, uhonorowany tytułem "Grand Master of the Hip-Hop Culture". Zostanie też otwarta wystawa fotografii Jakuba Kamińskiego "Szeptuchy".

Zobacz także: Ponad 60 filmów z całego świata. Rusza 14. Watch Docs Festiwal (program)

O nagrody w aż sześciu konkursach powalczy 108 filmów wybranych z ponad 1200 zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Sekcje konkursowe: Amatorzy, Studenci, Niezależni, Okno na Wschód, Cały ten świat i Kids.

Jury w składzie: Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski, Ujkan Hysaj oraz Piotr Bernaś wybiorą twórcę, do którego powędruje Grand Prix w wys. 2 tys. zł. Pokazy konkursowe odbywają się w kinie Forum i Camera Cafe, na wszystkie wstęp jest wolny.

 / Fot. youtube/print screenFilmy polskich twórców zostaną pokazane w kategoriach: Amatorzy, Studenci i Niezależni. W kategorii Okno na Wschód widzowie zobaczą filmy z Europy Środkowo-Wschodniej, a w sekcji Cały ten świat – filmy innych twórców.

Zobaczymy m.in. takie produkcje jak: "Daleko od nieba", "Czekając na tramwaj", "Gównojady", "Joanna", "Mleczny brat", "Zdravo!", "Cowboy in Color" czy "Blue eyed boy".

Szczegółowy program na www.zubroofka.pl

"Joanna" zwiastun:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.