Facebook Google+ Twitter

Przegląd najlepszych filmów kulinarnych już po raz szósty. Rusza Kuchnia Food Film Fest

Od 21 listopada przez cały weekend będzie trwał przegląd filmów kulinarnych 6. Kuchnia Food Film Fest. W tym roku impreza odbędzie się aż w pięciu miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

 / Fot. Fot.Robbert van der Steeg/(CC BY-SA 2.0)Kuchnia Food Film Fest to przegląd filmowy prezentujący produkcje poświęcone gotowaniu, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia. To jedyna tego typu impreza w Polsce organizowana przez kanał tematyczny Kuchnia+.

W programie festiwalu znalazło się 13 filmów i wiele wydarzeń dodatkowych: warsztatów, spotkań z twórcami i ekspertami kulinariów czy śniadania i kolacje filmowe.

Tegoroczny program przeglądu to osiem bloków filmowych, w których zobaczyć będzie można najlepsze dokumentalne i fabularne filmy poświęcone gotowaniu.

21 listopada, w sekcji "Społeczeństwo" widzowie zobaczą produkcje dotyczące społecznego znaczenia jedzenia m.in. "Zdrowy jak jogurt?", "Ziarno niezgody" czy "Food Chains. Rolnik czy niewolnik?". Następnego dnia, w sobotę na widzów czeka sekcja "Kultura kulinarna", a trzeciego dnia festiwalu, 23 listopada sekcja "Smakosze", a w niej "Kawior – czarne złoto" o rynku tego rarytasu, „Kobiety i szampan”, który przybliży sylwetki sześciu kobiet związanych z produkcją tytułowego alkoholu.

Festiwal odbywać się będzie w warszawskim Kinie Kultura, poznańskim Starym Browarze, wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, gdańskim Kinoporcie i krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".kuchniaplus.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.