Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24577 miejsce

Przegląd najlepszych filmów kulinarnych już po raz szósty. Rusza Kuchnia Food Film Fest

Od 21 listopada przez cały weekend będzie trwał przegląd filmów kulinarnych 6. Kuchnia Food Film Fest. W tym roku impreza odbędzie się aż w pięciu miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

 / Fot. Fot.Robbert van der Steeg/(CC BY-SA 2.0)Kuchnia Food Film Fest to przegląd filmowy prezentujący produkcje poświęcone gotowaniu, sztuce kulinarnej i społecznemu znaczeniu jedzenia. To jedyna tego typu impreza w Polsce organizowana przez kanał tematyczny Kuchnia+.

W programie festiwalu znalazło się 13 filmów i wiele wydarzeń dodatkowych: warsztatów, spotkań z twórcami i ekspertami kulinariów czy śniadania i kolacje filmowe.

Tegoroczny program przeglądu to osiem bloków filmowych, w których zobaczyć będzie można najlepsze dokumentalne i fabularne filmy poświęcone gotowaniu.

21 listopada, w sekcji "Społeczeństwo" widzowie zobaczą produkcje dotyczące społecznego znaczenia jedzenia m.in. "Zdrowy jak jogurt?", "Ziarno niezgody" czy "Food Chains. Rolnik czy niewolnik?". Następnego dnia, w sobotę na widzów czeka sekcja "Kultura kulinarna", a trzeciego dnia festiwalu, 23 listopada sekcja "Smakosze", a w niej "Kawior – czarne złoto" o rynku tego rarytasu, „Kobiety i szampan”, który przybliży sylwetki sześciu kobiet związanych z produkcją tytułowego alkoholu.

Festiwal odbywać się będzie w warszawskim Kinie Kultura, poznańskim Starym Browarze, wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, gdańskim Kinoporcie i krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".kuchniaplus.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.