Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1229 miejsce

Przegląd najpopularniejszych portali finansowych

Coraz bardziej popularne staje się inwestowanie własnych środków pieniężnych. Ludzie coraz częściej wybierają oprócz tradycyjnych lokat bankowych fundusze inwestycyjne, a bardziej odważni próbują szczęścia na giełdzie.

W dzisiejszych czasach możemy napotkać wiele portali internetowych o tematyce inwestycyjnej. Rosną, można powiedzieć, jak grzyby po deszczu. Portale te powstają ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych pomnażaniem swoich oszczędności i zaczyna myśleć przyszłościowo, chcąc zabezpieczyć się na późniejsze lata. Jest oczywiście mnóstwo sposobów na pomnożenie kapitału od tych znanych jak lokata bankowa do najprzeróżniejszych piramid.

Coraz więcej ludzi zaczyna inwestować indywidualnie na giełdzie. Jest to najprostszy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy ale i zarazem bardzo ryzykowny. Liczy się tutaj wiedza, doświadczenie, wytrwałość oraz wiele innych czynników które mają wpływ na końcowy rezultat.

Jedno jest pewne inwestując samemu nie dajemy zarobić całej rzeszy pośredników czyhających tylko aby wzbogacić się na czyjejś niewiedzy. Ale do rzeczy. Zrobiłem przegląd głównych serwisów finansowych w celu "zbadania" na ile są pomocne dla początkujących i nie tylko inwestorów. Chciałbym od razu zaznaczyć, że nie będę tutaj rozpisywał się szczegółowo, co można na poszczególnych serwisach znaleźć, ale postaram się przytoczyć na co warto zwrócić uwagę w poszczególnych z nich.

 / Fot. Money.plJednym z najbardziej znanych jest Money.pl. W mojej opinii serwis ten zasługuje na szczególną uwagę, jeżeli chodzi o fundusze inwestycyjne i z całą pewnością jest godny polecenia dla ludzi, którzy wybrali ten sposób na pomnażanie swoich oszczędności. Znajdziemy tutaj między innymi na bieżąco uzupełniane notowania wszystkich funduszy dostępnych na rynku łącznie z archiwum, gdzie można porównać historyczne notowania jednostek. Możemy szczegółowo poznać profile funduszy i sprawdzić, jak inwestują powierzone przez nas pieniądze. Dla wymagających został stworzony kalkulator funduszy, pozwalający nam wybrać odpowiedni dla każdego w zależności czego oczekujemy po zainwestowaniu kapitału. Dział ten również obfituje w bardzo ciekawe artykuły poświęcone tylko i wyłącznie TFI. Bardzo cenną rzeczą jest porównanie stóp zwrotu wszystkich dostępnych na rynku funduszy. Zrobione jest to w formie tabeli podzielonych odpowiednio na fundusze akcyjne, zrównoważone, obligacyjne i pieniężne gdzie można sprawdzić procentowo ile byśmy zarobili za okres miesiąca, dwóch, trzech, sześciu, dwunastu itd. Uważam iż w tej dziedzinie serwis ten jest najbardziej przyjazny dla początkujących.

 / Fot. Bankier.plKolejnym bardzo znanym serwisem jest Bankier.pl Po przeanalizowaniu poszczególnych działów doszedłem do wniosku, iż serwis ten wiedzie prym na tematy związane z tradycyjnym lokowaniem kapitału, a mianowicie różnego rodzaju lokaty bankowe. Możemy tutaj dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając konto osobiste, sprawdzić ofertę niemalże wszystkich banków działających na naszym rynku, skorzystać z wyszukiwarki kont osobistych, a także użyć kalkulatora systematycznego oszczędzania. Eksperci doradzą nam czy lepiej wybrać konto oszczędnościowe czy lokatę terminową. Podobnie, jak u konkurencji znajdziemy tutaj wiele ciekawych artykułów poświęconych oszczędzaniu i związanych z nim ryzyk, na jakie narażony jest inwestor. Bardzo ciekawą aplikacją jest umieszczony słownik, w którym można znaleźć trudne terminy finansowe ułatwiające poruszanie się po skomplikowanym świecie finansów. Bardzo fajną rzeczą w tym dziale jest zakładka poświęcona kredytom począwszy od tych zwykłych gotówkowych a skończywszy na mieszkaniowych włącznie. Jeżeli nie jesteś zainteresowany aktywnym inwestowaniem kapitału i preferujesz bezpieczne lokaty proponuję odwiedzić ten serwis zanim podejmiesz decyzję gdzie ulokujesz oszczędności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

portale sprzedały się, szukam niezależnego portalu finansowego, profesjonalnego, a nie dla "swoich"
by niepelnosprawny,org

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzys
  • krzys
  • 17.08.2011 14:20

ja radze każdemu przeczytać książkę psychologia gieldy od mojego proroka andre kostolany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomekopalowicz
  • tomekopalowicz
  • 04.05.2011 23:09

Ja ostatnio szukając informacji o kontach firmowych natrafiłem na portal finansosfera.pl Muszę powiedzieć, że bardzo fajnie można tam porównać tego typy produkty finansowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eyedrop
  • Eyedrop
  • 17.04.2011 15:33

Portal portalem. Artykułu artykułami. Dzięki nim możemy wstępnie określić to co chcemy ale jeśli chodzi o szczegóły to każdy z nas jest indywidualnym przypadkiem. Dlatego każdy pożycza czy inwestuje pod siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
igor
  • igor
  • 17.04.2011 14:39

portale pisza rozne rzeczy, a jesli chodzi o porade odnosnie np kredytu, najlepiej przejsc sie do doradcy, open finance ma swietnych moim zdaniem i ja korzystam z ich usług

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
  • Ola
  • 17.04.2011 13:25

Najważniejsze, to umieć z nich korzystać i wiedzieć jak wybierać najbardziej odpowiadające nam i dostępne produkty finansowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.