Facebook Google+ Twitter

Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego

Łukasz Borkowski z piosenką „Między nami” wygrał I Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego, który odbył się w czwartek (10 kwietnia) w Mrągowie. Wokalistów oceniało profesjonalne jury, czyli olsztyński kabaret piosenki „Czerwony Tulipan".

Łukasz Borkowski z Rucianego Nidy, zwycięzca przeglądu. / Fot. J. PuszkoZadanie jakie stanęło przed „Czerwonym Tulipanem” nie było łatwe, bo wszyscy startujący w przeglądzie prezentowali wysoki poziom. Dlatego oprócz trzech miejsc głównych przyznano jedno wyróżnienie. Najlepszy okazał się Łukasz Borkowski. Drugie miejsce zajął duet Monika Mazurek i Agnieszka Naworska z piosenką „Krzyk”. Na trzeciej pozycji znalazła się Dorota Drzewiecka („Kara Barabasza”), a wyróżnienie otrzymał Paweł Szczepkowski za „Bal u Pana Boga”.

Czerwony Tulipan, olsztyński kabaret piosenki. / Fot. J. PuszkoZdobywca pierwszego miejsca otrzymał czek na 500 zł, ufundowany przez anonimowego sponsora (nie chciał, by ujawniano jego nazwisko). Drugą nagrodą była gitara ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie. Oprócz tego, wszyscy zwycięzcy oraz wyróżniony wystąpią na Festiwalu Piosenki Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

Przegląd odbył się po raz pierwszy w Mrągowie i sala Jazz Clubu wypełniona była po brzegi. Tym bardziej, że po prezentacji młodych talentów w konkursie, wystąpił „Czerwony Tulipan” oraz mrągowski Chór Schola Vocale pod batutą Cezarego Nowakowskiego. Sprzedano wszystkie bilety. Na imprezie bawiło się około 120 osób.
Pierwsza z lewej: wokalistka Czerwonego Tulipana, za nią Chór Schola Vocale. / Fot. J. Puszko– Nie spodziewałam się tak dużego zainteresowania – mówi dla |Wiadomości24.pl Aneta Szapiel, organizatorka mrągowskiego przeglądu. – Jestem bardzo mile zaskoczona i bardzo wdzięczna wszystkim tym, którzy postanowili przyjść i dołożyć swoją cegiełkę na szczytny cel.

Przegląd odbywał się pod skrzydłami Stowarzyszenia „Synapsa”. Dochód uzyskany z imprezy (zarówno ze sprzedaży biletów jak i licytacji przedmiotów, wśród których znalazły się płyty z autografami znanych artystów) przeznaczony będzie na organizację koloni dla dzieci z rodzin najuboższych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dobry artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

bezapelacyjnie plus;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że mogę dać plus +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.