Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy

Były premier przegrywa walkę o prezydenturę w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Również PiS traci poparcie w stolicy, jak wynika z badań Pentora, przeprowadzonych dla "Życia Warszawy".

Kazimierz Marcinkiewicz traci poparcie w stolicy

Kandydatka PO podczas II tury wyborów zdystansowałaby Kazimierza Marcinkiewicza o jeden punkt procentowy, co pokazuje sondaż Pentora przeprowadzony dla "Życia Warszawy". Zdaniem Sergiusza Trzeciaka, eksperta w dziedzinie marketingu politycznego z Instytutu Sobieskiego, Kazimierz Marcinkiewicz stracił swoją świeżość. Kandydatura ta nie jest już zaskoczeniem dla warszawiaków, a byłemu premierowi nie pomagają także konflikty koalicjantów.

Z sondażu nie jest zadowolona centrolewica. Na Marka Borowskiego chęć głosowania deklaruje zaledwie 13 proc. respondentów. Kandydat centrolewicy traci tym samym swoje poparcie, w sondażach z sierpnia zdobywał 17 proc. głosów.

W Radzie Warszawy na największą liczbę mandatów może liczyć PO, zyskuje cztery proc. poparcia i cieszy się zaufaniem u 43 proc warszawiaków. PiS traci w stolicy. Chęć oddania głosów deklaruje 22 proc. badanych. Swój wynik o jeden punkt proc. polepsza centrolewica posiadając 12 proc.

Sikorsky Aircraft Corporation chce produkować w Mielcu

"Kontrakt stulecia" tak o przetargu na zakup 150 helikopterów pisze "Dziennik". Maszyny trafią do wojska, policji i Straży Granicznej. Koncern Sikorsky Aircraft Corporation zaoferował chęć współpracy z zakładami lotniczymi w Mielcu, tam chce produkować śmigłowce Black Hawk. Firma podpisała wstępne porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu, właścicielem zakładu w Mielcach.

Lepper z PiS i LPR w sprawie budżetu

Samoobrona przy rozmowach budżetowych może zrezygnować z części swoich żądań, pisze "Rzeczpospolita" . Spełnienie ich kosztowałoby państwo nawet kilkanaście miliardów złotych. Porozumienie w sprawie budżetu pomorze naprawić napiętą sytuację w koalicji. Andrzej Lepper zapowiedział, że koalicjanci wspólnie będą realizowali program, a Roman Giertych przyznał, że wcześniejszych wyborów nie będzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Były premier przegrywa walkę o prezydenturę w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Również PiS traci poparcie w stolicy, jak wynika z badań Pentora [..]" - chyba znowu ktoś robi PO krecią robotę poprzez powoływanie się na "słynne" sondaże... Tak, tak. Oby tak dalej..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.