Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy

Były premier przegrywa walkę o prezydenturę w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Również PiS traci poparcie w stolicy, jak wynika z badań Pentora, przeprowadzonych dla "Życia Warszawy".

Kazimierz Marcinkiewicz traci poparcie w stolicy

Kandydatka PO podczas II tury wyborów zdystansowałaby Kazimierza Marcinkiewicza o jeden punkt procentowy, co pokazuje sondaż Pentora przeprowadzony dla "Życia Warszawy". Zdaniem Sergiusza Trzeciaka, eksperta w dziedzinie marketingu politycznego z Instytutu Sobieskiego, Kazimierz Marcinkiewicz stracił swoją świeżość. Kandydatura ta nie jest już zaskoczeniem dla warszawiaków, a byłemu premierowi nie pomagają także konflikty koalicjantów.

Z sondażu nie jest zadowolona centrolewica. Na Marka Borowskiego chęć głosowania deklaruje zaledwie 13 proc. respondentów. Kandydat centrolewicy traci tym samym swoje poparcie, w sondażach z sierpnia zdobywał 17 proc. głosów.

W Radzie Warszawy na największą liczbę mandatów może liczyć PO, zyskuje cztery proc. poparcia i cieszy się zaufaniem u 43 proc warszawiaków. PiS traci w stolicy. Chęć oddania głosów deklaruje 22 proc. badanych. Swój wynik o jeden punkt proc. polepsza centrolewica posiadając 12 proc.

Sikorsky Aircraft Corporation chce produkować w Mielcu

"Kontrakt stulecia" tak o przetargu na zakup 150 helikopterów pisze "Dziennik". Maszyny trafią do wojska, policji i Straży Granicznej. Koncern Sikorsky Aircraft Corporation zaoferował chęć współpracy z zakładami lotniczymi w Mielcu, tam chce produkować śmigłowce Black Hawk. Firma podpisała wstępne porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu, właścicielem zakładu w Mielcach.

Lepper z PiS i LPR w sprawie budżetu

Samoobrona przy rozmowach budżetowych może zrezygnować z części swoich żądań, pisze "Rzeczpospolita" . Spełnienie ich kosztowałoby państwo nawet kilkanaście miliardów złotych. Porozumienie w sprawie budżetu pomorze naprawić napiętą sytuację w koalicji. Andrzej Lepper zapowiedział, że koalicjanci wspólnie będą realizowali program, a Roman Giertych przyznał, że wcześniejszych wyborów nie będzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Były premier przegrywa walkę o prezydenturę w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Również PiS traci poparcie w stolicy, jak wynika z badań Pentora [..]" - chyba znowu ktoś robi PO krecią robotę poprzez powoływanie się na "słynne" sondaże... Tak, tak. Oby tak dalej..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.