Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy

Polacy najprawdopodobniej są już zmęczeni ciągłymi konfliktami, niestabilnością układu politycznego i chętniej pójdą do wyborów donosi „Życie Warszawy”, na którego zlecenie „Pentor” przeprowadził sondaż.

Chcemy zmian

Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie to według "Życia Warszawy" tylko nieco mniej niż 20 proc. wyborców by je zignorowało. Zdecydowanych głosować jest ponad 50 proc. a z tymi, którzy odpowiedzieli, że „raczej pójdą do wyborów” – ponad 60 proc.

Wynika z tego jednoznacznie, że Polacy chcą zmiany i przedterminowe wybory są dla nas lepszym rozwiązaniem niż istnienie obecnego parlamentu.

Z sondażu nie wynika jaki układ polityczny najbardziej nam odpowiada. Pewne jest, że nie do zaakceptowania jest hipotetyczna koalicja Samoobrony i Platformy Obywatelskiej. Takie rozwiązanie poparło 6,9 proc. badanych.

Weksle do kosza? 

Weksle Samoobrony są nic nie warte – czytamy w tym samym numerze „Życia Warszawy”. Gazeta  powołuje się na ekspertyzę jaką na zlecenie PiS przygotowała jedna z renomowanych kancelarii prawniczych. Problem weksli wstrzymuje wielu posłów Samoobrony przed zmianą barw klubowych w Sejmie.

Każdy z kandydatów na posła lub senatora z ramienia Samoobrony musiał podpisać zobowiązanie do pozostanie po wyborach w klubie tej partii. Równocześnie kandydat wystawiał weksel „in blanco” na ponad pół miliona złotych, który Samoobrona mogła zrealizować w razie niedotrzymania zobowiązania.

Według Życia „prawnicy kwestionują m.in. dobrowolność podpisanych weksli. Podkreślają też, że są one sprzeczne z ustawą o finansowaniu partii politycznych. Chodzi o to, że osoba fizyczna może w ciągu roku wpłacić na konto konkretnego ugrupowania zaledwie ponad 12 tys. zł. Tymczasem każdy z weksli Samoobrony opiewa na kwotę wielokrotnie wyższą.”.

Fiskus zapłaci 

Gazeta Wyborcza ma dobrą informację dla osób, które przywiozły samochód z kraju Unii Europejskiej,  Bardzo możliwe, że fiskus będzie musiał im zwrócić  niezgodnie z prawem naliczoną akcyzę. Dotyczy to tych, którzy sprowadzili używany samochód po maju 2004 roku. Według importerów – głównie indywidualnych, decyzja o nałożeniu akcyzy jest niezgodna z prawem unijnym.

Sprawę rozpatruje Europejski Trybunał Sprawiedliwości i jeśli uzna, że polski rząd złamał prawo unijne, wówczas zobowiąże go do zwrotu obywatelom nieprawnie pobranych pieniędzy. Według „Gazety Wyborczej” kosztowałoby to budżet ponad 2 mld złotych.

Nie będzie rewizji granic 

Rzeczpospolita pisze: neonaziści chcą rewizji granic! Według gazety lider Narodowodemokratycznej Partii Niemiec – Udo Voigt stwierdził, że „Rzesza nadal istnieje i Niemcy są znacznie większe niż obecna Republika Federalna Niemiec”.

Neonaziści, którzy odnieśli w ostatnich wyborach lokalnych w landzie Meklemburgia – Pomorze Przednie   spory sukces, uważają, że Szczecin w rzeczywistości nie jest polskim miastem.

Rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm uspakaja: Przebieg granicy między Polską a Niemcami jest ostateczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Polacy najprawdopodobniej są już zmęczeni ciągłymi konfliktami, niestabilnością układu politycznego i chętniej pójdą do wyborów [..]" - Życie Warszawy nie zna chyba... życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli będzie konieczny zwrot akcyzy (wg UE), to będzie automatyczny, czy każdy będzie dawał indywidualnie sprawę do sądu? Obstawiamy wariant, który przyjmie demokratyczne a mądrze rządzone państwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.