Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy: Chiński rząd dostrzega problem HIV

Agencja Reutera podaje, że hotele w Chinach zostały zobligowane do dostarczania prezerwatyw swoim gościom. Eksperci chcą zwiększenia ilości zajęć edukacji seksualnej w szkołach.

Fragment artykułu w Reutersie. / Fot. screenW artykule, który pojawił się na stronie Agencji Reutera możemy przeczytać o nietypowym kroku, jaki został podjęty w Chinach, by walczyć z epidemią HIV. Wszystkie hotele, kurorty i publiczne łaźnie zostały zobligowane do dostarczania swoim klientom prezerwatyw. Z tekstu dowiadujemy się też, że problem HIV był dotychczas w tym kraju ignorowany, epidemię tą wiązano z dekadenckim stylem życia ludzi Zachodu. Statystyki CIA podają, że 840 tys. chińczyków jest nosicielami wirusa HIV. UNAIDS w swoim raporcie stwierdza, że połowa zakażeń HIV w 2005 roku w Chinach jest skutkiem niezabezpieczonych stosunków seksualnych.

Chiny. / Fot. AKPAW piątkowym numerze China Daily możemy przeczytać o tym, że eksperci od profilaktyki HIV domagają się większej ilości zajęć edukacji seksualnej i lepszego przygotowania kadr prowadzących te zajęcia. Ma Yinghua wypowiadając się dla gazety, stwierdza, że dziesięć godzin zajęć, jakie pojawiają się w toku nauczania, to stanowczo za mało, by przekazać młodym ludziom odpowiednią wiedzę i umiejętności. Ma stwierdza także, że dotychczasowe metody nauczania nie są wystarczające, sugeruje, że taka edukacja powinna skupiać się na dostarczaniu raczej praktycznej, niż książkowej wiedzy, a nauka używania prezerwatyw powinna rozpocząć się w młodszym wieku. Barierą utrudniającą edukację seksualną w tym kraju są wątpliwości rodziców dzieci, obawiających się o to, czy takie lekcje nie zdemoralizują ich pociech. Niechęć chińczyków do edukacji seksualnej potwierdza też raport firmy Durex, jak możemy przeczytać "Chiny są jedynym krajem, w którym niektórzy respondenci stwierdzili, że formalna edukacja seksualna nie jest konieczna". Jednak jak stwierdza Ma, rodzice często sami nie mają odpowiedniej wiedzy, czy umiejętności, by przekazać odpowiednią wiedzę ich dzieciom.

***

Czytając doniesienia z Chin można zadać sobie pytanie jak się ma do tego edukacja seksualna w Polsce?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.