Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy: Moda na dziwne imiona

Jeszcze niedawno BBC informowało o parze z Nowej Zelandii, która dała swojemu synowi na imię Superman. Wczorajszy Daily Telegraph pisze o chińskich rodzicach chcących nazwać swoje dziecko "@". Czyżby nastała nowa moda na dziwne imiona?

Jeszcze w czerwcu tego roku Brytyjski The Register pisał o tym, że Pat i Sheena Wheaton z Nowej Zelandii chcą nazwać swojego syna 4Real (angl. naprawdę). Rodzice zdecydowali się na to imię, kiedy zobaczyli zdjęcia swojego dziecka na ultrasonografie i zrozumieli, że naprawdę mają dziecko, jak podaje BBC. Jednak nowozelnadzcy urzędnicy nie zgodzili się na to imię, a rodzice w końcu zdecydowali się nazwać syna Superman.

The Register już wcześniej pisał o dziwnych imionach jakie rodzice starali się nadać, albo nadali swoim dzieciom. Szwedzka para chciała nazwać syna Metallica, jednak urzędnicy nie zgodzili się na takie imię. W były też próby nazwania dzieci Ikea albo Veranda, jedno z dziwniejszych zaproponowanych imion to "Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116" (wymawiane jako Albin), miało ono być protestem przeciwko szwedzkiemu prawu zabraniającemu nadawania imion "wywołujących dyskomfort u osoby posiadającej takie imię". Jednak, jak podaje The Register, zarejestrowano dziecko o imionach Oliver Google Kai. W innym artykule możemy przeczytać o amerykańskim dziecku nazwanym Jon Blake Cusack Version 2.0 (angl. Jon Blake Cusack Wersja 2.0).

Z kolei wczorajszy Daily Telegraph pisze o chińskiej parze, która chce nadać swojemu dziecku na imię "@". Rodzice argumentują, że @ (angl. at) jest wymawiane przez Chińczyków jako "ai ta", co w języku mandaryńskim (jeden z języków chińskich) oznacza "kocham go". Na podobny pomysł wpadła kilka lat temu inna chińska para, ale wtedy urzędnicy nie zgodzili się ponieważ to imię nie mogło być przetłumaczone na język mandaryński, jak podaje The Register.

Dla BBC wypowiada się na ten temat profesor Helen Petrie, z Uniwersytetu w York, stwierdza, że "ludziom z niezwykłymi imionami jest na prawdę ciężko, szczególnie wtedy kiedy są dziećmi". Jak czytamy, takie dzieci często są ofiarami ataków i żartów, ale kiedy dorastają zaczynają doceniać swoje imię, postrzegają je jako coś co ich odróżnia od innych.

***

Czy ta moda zawita do Polski?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.08.2007 01:45

Tymoteuszu Witoldzie, co na to Twoja siostra Olga Maria i wasze kilkanaście pokoleń w których imiona po prostu powielają się i powtarzają cyklicznie? Takie czasy i skoro mój ojciec miał na imię Jerzy, to ja muszę być niestety Jerzy Wojciech - (z ang. George Dabliu)... Proponowane imię dla Twojego syna to: Witold-Maria, a dla córki Teresa-Jan... albo może sobie wymyślisz coś oryginalnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciesze się, że zainteresowało : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

czego to ludzie nie wymyślą, powiedzcie mi po co im to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) paranoja

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • k k
  • 18.08.2007 16:14

Sprawę idealnie określiła moja polonista. Rodzice dając swoim dzieciom nietypowe imiona dowartościowują się w ten sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.