Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33200 miejsce

Przegląd prasy – piątek, 3 listopada 2006 r.

Za 4-dniową kadencję prezes Jan Dworak otrzymał 107 tysięcy złotych (26 tysięcy za jeden dzień). Dyrektor Tomasz Posadzki otrzymał 82 tysiące wynagrodzenia za okres wypowiedzenia i 288 tysięcy rekompensaty za zakaz pracy u konkurencji.

fot. Adam Plona/Czołówki gazetKażdego dnia polskie drukarnie zadrukowują setki, a może tysiące ton papieru niemalże jednobrzmiącymi informacjami. Podróżując “bladym świtem”, środkami komunikacji miejskiej otrzymujemy od współpasażerów rzetelny przegląd prasy, której nikt jeszcze nie czytał!!! Każdy z nas ma receptę na “cud gospodarczy”, każdy potrafi rozprawić się z epidemią, a nawet pandemią “ptasiej grypy”. Każdy też Polak z wielką swadą komentuje czołówki gazet, trafnie przewidując co “dziennikarskie najmimordy” mają dziś do powiedzenia.

Oto garść cytatów z rozmów porannych Polaków w autobusie linii 190 w Warszawie: “Giertychowi nie pozwoliłbym wychowywać nawet skorpiona”, “Trójki obywatelskie wymyślił Kaczyński do lustracji szkół, jak za komuny”, “A ten Ziobro wymyślił godzinę policyjną dla młodzieży. Psia mać! znowu stan wojenny, powinni ogłosić to 13 grudnia”. Moi rodacy niezwykle trafnie przewidzieli treść najważniejszych artykułów dzisiejszej prasy. A oto wybrane artykuły.

Życie Warszawy – wstrząsające zeznanie byłej warszawskiej pielęgniarki o sytuacji na porodówkach. “Mówiono, że chodzi o porody obumarłych płodów, tzw. terminację ciąży, ale bywało, że dzieci rodziły się żywe. Zawijałyśmy je w serwetę i odkładałyśmy na szafkę. Kiedy przestawały się ruszać, braliśmy słoik, nalewaliśmy formaliny i wkładaliśmy tam tego dzieciaka” - opowiada była pielęgniarka.

Poniżej “ŻW” zamieszcza informację o odprawie byłych pracowników TVP. Za 4-dniową kadencję prezes Jan Dworak otrzymał 107 tysięcy złotych (26 tysięcy za jeden dzień). Dyrektor Tomasz Posadzki otrzymał 82 tysiące wynagrodzenia za okres wypowiedzenia i 288 tysięcy rekompensaty za zakaz pracy u konkurencji. Wiemy w końcu na co przeznaczane są pieniądze z płaconych przez nas abonamentów! Wątek telewizji publicznej kontynuuje Super Express . Grzegorz Zaleski, jeden z najlepszych montażystów TVP stracił pracę z powodu... żony, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. “Pewnie źle widziane było, że moja żona niepochlebnie wyraża się w telewizji TVN i pisze o obecnym rządzie – przypuszcza Zaleski, analizują powody swojego zwolnienia.

fot. Agata Ślusarczyk/Przegląd prasyDziennik zapowiada rewolucję w służbie zdrowia (która to już z kolei?). Szef NFZ, Andrzej Sośnierz ujawnił “Dziennikowi” szczegóły swojego nowego pomysłu. “Każdy Polak dostanie elektroniczną kartę, bez której nie będzie mógł się leczyć w ramach ubezpieczenia. Karta zastąpi legitymację ubezpieczeniową, historię choroby, a nawet receptę. Pojawi się na niej również grupa krwi pacjenta. I dzięki takiemu prostemu zabiegowi Polacy będą zdrowsi!

Gazeta Wyborcza i Rzczpospolita odsłaniają kolejne kompromitujące informacje o współpracy księży ze Służbą Bezpieczeństwa. W 1979 roku ksiądz Wiktor Skworc, dziś biskup tarnowski, został zarejestrowany jako tajny współpracownik o pseudonimie Dąbrowski. “Oświadczam jedynie, iż nigdy nie wyraziłem zgody na współpracę, a zaszeregowanie mnie przez SB jako TW było aktem jednostronnym, dokonanym bez mojej wiedzy” - odpiera zarzuty biskup Wiktor Skworc. Rzezczpospolita w bardzo piękny sposób komentuje przegraną 2:1 piłkarzy Wisły Kraków z AS Nancy: “Bardzo ładna porażka” zatytułowano relację z meczu.

Na zakończenie przeglądu prasy zajmijmy się zdecydowanie weekendowymi tematami, których – na szczęście – nie brakuje. Dzisiejsze gazety są znacznie grubsze, a to za sprawą wkładek z programami telewizyjnymi na nadchodzący tydzień. Będzie co oglądać! W piątkowy popołudnie czeka nas uczta filmowa.
TVP kultura zaprezentuje niemiecki dramat z 1924 roku “Nibelungi: Śmierć Zygfryda” w genialnej reżyserii Fritza Langa. W niedzielę Kino Polska rozpocznie emisję kultowego serialu “Czterej pancerni i pies”, z którego z wielką swobodą zrezygnowała telewizja Wildsteina. W środku tygodnia obejrzymy arcydzieła kinematografii: “Casablanca” i “Kto sieje wiatr”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*niemiecki dramat z 1924 roku “Nibelungi: Śmierć Zygfryda” w genialnej reżyserii Fritza Langa* - czy ktoś widział film w reżyserii Fryca Długiego? (poza Autorem)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.