Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy – poniedziałek, 25 września 2006 r.

Nie ustają echa ubiegłotygodniowych perturbacji w koalicji rządzącej. Kto na tym zyskał a kto stracił? Im bliżej do wyborów tym w mediach więcej będzie polityki. Niestety.

Życie Warszawy przedstawia wyniki pierwszego sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP po usunięciu z rządu Andrzeja Leppera. Według gazety 49 proc. Polaków uznało to za słuszne posunięcie, a 31 proc. jest przeciwnego zdania. Ponad połowa Polaków nie zgadza się z tezą Jarosława Kaczyńskiego, że w rządzie Lepper uprawiał warcholstwo. Zdaniem 33 proc. usunięcie Leppera nie pomoże PiSowi. Główny powód takiej oceny wydaje się jasny: 67 proc. badanych uważa, że Pis nie potrafi rządzić krajem

W Gazecie Wyborczej rozmowa z wiceprezesem PiS, szefem gabinetu Premiera - Adamem Lipińskim. Potwierdza on, że rozmowy z PSL trwają i że partia ta będąca znowu języczkiem u wagi stawia twarde warunki. Według Lipińskiego są jednak pewne granice, których Pis nie przekroczy i dlatego jeśli warunki stawiane przez PSL będą nierealne, odbędą się przedterminowe wybory.

Rzeczpospolita dotarła do projektu zmian przepisów przygotowywanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, który ma usprawnić wykorzystanie w przetargach pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie zasady, że jeżeli wartość przetargu będzie niższa od 60 tys. Złotych to wówczas urzędnicy nie będą musieli organizować przetargu. W przypadku kwot do 600 tys. Zł wynik przetargu nie będzie można kwestionować przed niezależnymi arbitrami. To właśnie nagminne zaskarżanie przegranych przetargów jest jednym z powodów stosunkowo wolnego wykorzystania pieniędzy unijnych. Rząd wprowadzi również obowiązek publikacji każdej zawartej umowy oraz uzasadnienia wyboru konkretnego dostawcy. Ma to zapobiec różnym nieprawidłowością w przetargach.

Trybuna zajmuje się m.in. językiem władzy. „„chamstwo, chamstwo, chamstwo”, „Ty ruski agencie, załatwimy cię!”, „Różowe hieny żerujące na robotnikach, Kościele i ojczyźnie”. Warcholstwo elit jest porażające. W tym samym materiale trochę wywiad z Waldemarem Pawlakiem pt. "Witos się przewraca"

"Ale mówimy nie tylko o Wierzejskim i Wrzodaku. To właśnie obecny premier Kaczyński miał wyzywać Wrzodaka od „ruskich agentów”.
– Proszę, żebyśmy nie kontynuowali tego tematu. To jest problem premiera Kaczyńskiego a nie mój. Nie chcę się w to wdawać.".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.