Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy – środa, 27 września 2006 r.

Propozycje korupcyjne ujawnione w programie "Teraz My", ujawnienie nazwisk agentów przez prałata Jankowskiego oraz informacje o planowanym w 2003 r. zamachu terrorystycznym to główne tematy w dzisiejszej prasie.

Wszystkie dzisiejsze dzienniki na pierwszej stronie zamieszczają relacje z wczorajszego  odcinka  programu ”Teraz My”, po którym rozpętała się prawdziwa polityczna burza. Telewizja TVN pokazała negocjacje przedstawicieli PiS Adam Lipińskiego  i Wojciecha Mojzesowicza, którzy proponowali posłance Samoobrony Renacie Beger przejście do obozu rządowego w zamian za intratne stanowiska w administracji rządowej i samorządowej. Nagranie wykonano za wiedzą posłanki w hotelu poselskim. W nagraniu jest również mowa o wekslach. Minister Lipiński zapewniał, że można stworzyć z sejmowych pieniędzy fundusz, z którego weksle miałyby być opłacone

Dzienniki piszą też na temat faktu ujawnienia przez księdza prałata Henryka Jankowskiego 37 nazwisk agentów bezpieki, którzy na niego donosili.

„Rzeczpospolita” zamieszcza najnowszy sondaż  opinii publicznej przeprowadzony przez GfK Polonia. Wynika z niego, że po wyborach jedynie nieznacznie zmieniłby się układ sił w parlamencie. W Sejmie znalazłyby się tylko trzy partie: PO, PiS i Samoobrona.

Z wydarzeń światowych „Rzeczpospolita” zwraca uwaga na bliską już akcesję Bułgarii i Rumunii do Unii Europejskiej. Gazeta zwraca uwagę, iż nowe kraje będą we Wspólnocie witane prawdopodobnie dość chłodno, a Komisja Europejska ma sporo zastrzeżeń odnośnie ich przygotowań do akcesji.

„Gazeta Wyborcza” donosi, iż TVP blokuje emisję  programu Elżbiety Jaworowicz ”Sprawa dla Reportera” o SKOK-ach. Program miał ukazać się 11 września w paśmie publicystycznym „Nie ma przebacz”.   Nie ukazał się do tej pory. W TVP mówi się, że do zablokowania "Sprawy" mieli doprowadzić politycy PiS.

„Wyborcza” pisze też na temat prawdopodobnego wniosku o odwołanie prezesa TVP Bronisława Wildsteina. W dziewięcioosobowej Radzie Nadzorczej do jego odwołania potrzebnych jest sześć głosów. Rada zbiera się w najbliższy piątek. Wniosek o dymisję Wildsteina ma zamiar złożyć Robert Rynkun-Werner (z rekomendacji Samoobrony).

„Dziennik” informuje na temat ujawnienia przez pakistańskiego prezydenta Perweza Muszaraffa, iż w 2003 r. Al- Kaida chciała uprowadzić 6 samolotów lecących do Londynu w tym jeden z Okęcia. Miały one rozbić się na londyńskim lotnisku Heathrow, zabijając ludzi i niszcząc pojemniki z paliwem.

„Życie Warszawy” jako pierwsze drukuje fragmenty książki Chaima Finkelstaina na temat mordów dokonywanych na Żydach przez Polaków w latach 1918- 39. Autor przekonuje, że odzyskanie przez Polskę niepodległości wiązało się z przyzwoleniem do bicia i rabowania Żydów.

„Super Express” informuje, że kuria odkupiła krakowskie mieszkanie Karola Wojtyły. Powstanie tam papieskie muzeum.
 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.