Facebook Google+ Twitter

Przegląd prasy – środa, 4 października 2006 r.

Większość z dzienników zajmowała się sprawą oskarżenia przez "Gazetę Polską" sekretarza programowego TVN Milana Suboticia o to, ze był agentem WSI.

fot. archiwumRzeczpospolita: „Politycy PiS oskarżają jednego z dyrektorów TVN o współpracę z WSI. I twierdzą, że nagranie taśm Beger było prowokacją specsłużb. Kto poinformował „Gazetę Polską”, że Milan Subotic jest agentem? Dziennikarze powołują się na ustalenia komisji weryfikacyjnej WSI. Składa się ona z 24 osób, które powołali prezydent i premier. Lista jest tajna, ale – według naszych informacji – większość członków komisji jest blisko związana z PiS oraz Antonim Macierewiczem.”

Wieczorem autorzy programu „Teraz my” zaprosili posła Jacka Kurskiego. Program zakończył się pyskówką. „Andrzej Mrozowski i Tomasz Sekielski urzadzlili wczoraj wieczorem pokaz tendencyjnego dziennikarstwa najgorszego sortu. W swoim programie „Teraz my” dokonali publicznej egzekucji posła Pis Jacka Kurskiego. Poniżyli go i wdeptali w ziemię, przy gromkim aplauzie publiczności.” – komentuje w Rzeczpospolitej Marek Magierowski

Ministerstwo Zdrowia funduje nam nowoczesne tomografy, które mają służyć walce z rakiem – donosi „Rzeczpospolita” „Do końca przyszłego roku w szpitalach będzie pracować pięć tomografów PET, urządzeń do dokładnej i nowoczesnej diagnostyki chorób nowotworowych. Ministerstwo Zdrowia zapłaci za nie ponad 20 milionów złotych. Agencja Oceny Technologii Medycznych szacuje, że powinno się w Polsce wykonywać 12 tys. Badań PET rocznie. Na razie udaje się zrobić pięć razy mniej. Tylko tyle kontraktuje co roku NFZ”


"Życie Warszawy" zastanawia się, czy wobec zaistniałej sytuacji politycznej Pis i Samoobrona nie planują powrotu do…koalicji. „Pis zaproponowało nam ponowne wejście do koalicji i stworzenie tzw. Rządu bez liderów, bez Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha – ujawnia Krzysztof Filipek z Samoobrony”

Gazeta donosi, że Ryszard Czarnecki, blisko współpracownik Andrzej Leppera chce odejść z Samoobrony. „Dziś chce zadać publicznie Lepperowi niewygodne pytania: dlaczego Samoobrona, będąc w koalicji była przeciwko lustracji, choć ta jest zapisana w programie partii, czy rzeczywiście agenci WSI doradzali Samoobronie oraz jakie były prawdziwe powody rozpadu koalicji” – twierdzi „ŻW”.

"Gazeta Wyborcza" donosi o problemach pewnego milicjanta, którego wyrzucił ze służby generał Czesław Kiszczak: „IPN zamierza postawić Czesława Kiszczaka, byłego szefa MSW, przed sądem za to, że w 1985 roku zwolnił milicjanta, który wziął ślub kościelny. Generałowi grozi do 3 lat więzienia. Nie przyznaje się do winy” – czytamy w „Wyborczej”

„Dziennik” bogato zajmuje się sprawą Suboticia i TVN: „Nigdy nie byłem agentem WSI. Jestem głęboko przekonany, że bezczelnym kłamstwem jest powoływanie się przez „Gazetę Polską” na takie ustalenia komisji weryfikacyjnej WSI” Po pierwsze, nie mogła ustalić nieprawdy, po drugie, to niemożliwie aby minister Antoni Macierewicz dopuścił do powstania przecieków z prac komisji” – donosi „Dziennik”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

... a późniejszy komentarz p. Paradowskiej (gościa tego samego programu) do nieobecności p. Tomasza Sakiewicza (redaktor naczelny „Gazety Polskiej”) w tymże programie TVN-u, że jest to tchórzostwo, określiłbym również delikatnie, jako... "niestosowny"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"„Andrzej Mrozowski i Tomasz Sekielski urzadzlili wczoraj wieczorem pokaz tendencyjnego dziennikarstwa najgorszego sortu. W swoim programie „Teraz my” dokonali publicznej egzekucji posła Pis Jacka Kurskiego. Poniżyli go i wdeptali w ziemię, przy gromkim aplauzie publiczności.” – komentuje w Rzeczpospolitej Marek Magierowski" ----- dokładnie tak było.
Oglądałem ów program i... podziwiałem p. Jacka Kurskiego, że wytrzymał, zachował twarz (w przeciwieństwie do obydwu prowadzoących, a szczególnie Morozowskiego.. szczególnie). Jego komentarz do kamery TVN pod koniec programu: "z takim chamstwem w telewizji jeszcze się nie zetknąłem" (cytat niedokładny, z pamięci) może być w delikatny sposób i moim komentarzem do tego programu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.