Facebook Google+ Twitter

Przegląd wiosennych wydarzeń kulturalnych w Polsce

21 marca to oficjalny początek kalendarzowej wiosny. Większość z nas wiosnę przywitała już wczoraj, ale dzisiaj i w najbliższych dniach także nie zabraknie atrakcji. Dzieci topią jeszcze marzanny, a co oprócz tego?

WarszawaMarzanna niesiona przez dzieci w 2010 r. / Fot. Ratomir Wilkowski, GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation, http://pl.wikipedia.org/w/Oprócz szkolnych imprez dzieci będą mogły wybrać się np. na wiosenny warsztat, który rozpocznie się o godz. 17 w EDUKADO OCHOTA. Tam poznają oznaki wiosny i dowiedzą się dlaczego zmieniają się pory roku. Będą mogły poznać świat przez zabawy plastyczne i muzyczne.

Plakat filmu "Wyspa" / Fot. Materiały promocyjneKlub Kultury "Zastów" w Wawrze także na godz. 17 zaprasza na wspólne witanie wiosny. Podczas spotkania będzie można upiec kiełbaski przy ognisku i wziąć udział w wiosennych konkursach z nagrodami oraz paleniu marzann.

MEN pierwszy dzień wiosny obchodzi jako Dzień odkrywania talentów. Z tego powodu ministrowie zaprosili do Centrum Nauki Kopernik uczniów z całej Polski ze szkół noszących miano "Szkół odkrywców talentów", gdzie naukowcy prowadzą różnego rodzaju warsztaty.

Stołeczny marsz powitania wiosny

Plakat promujący koncert Marka Tomaszewskiego / Fot. Materiały promocyjneDorosłych i młodzież
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zaprasza na koncert Marka Tomaszewskiego promującego jego nowa płytę: "Le Sacre du Printemps". Wykona on "Święto wiosny" Igora Strawińskiego w opracowaniu na fortepian. Początek koncertu o godz. 19.

Teatralna wiosna 2011
zacznie się trochę później, bo 23 marca. To już siódma edycja przeglądu teatralnego, w ramach którego możemy zapoznać się z niezależnymi grupami teatralnymi na scenie DK "Rakowiec. W tym roku tematem jest: "Kobieta w roli głównej".
Zobaczyć będziemy mogli m.in. cztery monodramy: "Dziewictwo", "Głuchoniemoc", "Shirley Valentyne" oraz "Salon Zofii Nałkowskiej", a także trzy jednoaktówki Czechowa: ("Oświadczyny", "O Szkodliwości palenia tytoniu", "Niedźwiedź").

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za włożoną prace 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.