Facebook Google+ Twitter

Przegląd wydarzeń poruszanych w mediach - 13 stycznia

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.

Jak donosi TVN24, gaz z Rosji do Ukrainy zaczął płynąć, lecz Ukraina tego gazu nie przyjęła. W związku z tym Rosja ponownie zakręciła kurki. Rzecznik Naftohazu, firmy zajmującej się odbiorem gazu, informuje, że dzieje się tak dlatego, iż warunki na jakich Rosja przesyła gaz są dla Ukrainy nie do przyjęcia.

Onet.pl informuje o planach rządu dotyczących przyszłej polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Polska zajmie się przygotowaniem negocjacji w sprawie budżetu Unii po roku 2013, kwestiami bezpieczeństwa energetycznego a także poprawy współpracy Unii ze wschodem.

Francja wraz z Irlandią to dwa europejskie kraje, w których odnotowuje się najwyższą dzietność - jak informuje onet.pl. W zeszłym roku wskaźnik ten wyniósł we Francji 2,02. Już dwa lata wcześniej Francja odnotowała dwoje dzieci na kobietę choć w 2007 wskaźnik spadł do 1,98. Średnia dla Europy to 1,5.

Tvp.info powiadamia, iż po południu zbierze się zarząd PO, politycy będą rozmawiać o ostatnich wypowiedziach posła Janusza Palikota. Jak mówi szef klubu platformy - Zbigniew Chlebowski - całkowite wyrzucenie Palikota z klubu nie jest możliwe. Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski komentuje dla tvp.info tę sprawę nazywając to co poseł PO prezentował ostatnio (między innymi chodzi o wypowiedzi o posłance Gęsickiej), palikotyzacją obyczajów. Rzecznik mówi, iż Palikot dopuścił się zniesławienia wielu osób.

Jak donosi wp.pl powołując się na "Gazetę Polską" akcja policji przeciwko kibicom Legii Warszawa, którą chwalili się ministrowie Ćwiąkalski i Schetyna była bezprawna. Żaden z kibiców nie został aresztowany. Sądy unieważniły także dozory policyjne. Prokuratura Płock bada czy policjanci działali w zgodzie z prawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.