Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24491 miejsce

Przeglądarka internetowa Safari

Przeglądarka internetowa Safari? Czy warto zainstalować na swoim komputerze?

 / Fot. www.apple.comOd czerwca 2008 roku korzystam z przeglądarki internetowej Google Chrome, z której wydajności jestem bardzo zadowolony, ale mój znajomy zachęcił mnie do przyjrzenia się bliżej przeglądarce Safari, która w jednym z badań rynku zajęła drugie miejsce pod kątem udziału w rynku przeglądarek alternatywnych na stronach anglojęzycznych z pominięciem IE wg stanu z IV kwartału 2008

Krótka geneza Safari.



Safari została stworzona przez firmę Apple, która znana jest przede wszystkim z rozwijanej od wielu lat serii komputerów Macintosh, w postaci komputerów stacjonarnych iMac, Mac Mini, Mac Pro oraz laptopów: MacBook, MacBook Pro oraz MacBook Air. Przeglądarka pierwotnie przeznaczona była jedynie dla systemu operacyjnego Mac OS X, jednak przedsiębiorstwo od czerwca 2007 zdecydowało się na rozpoczęcie udostępniania użytkownikom systemów operacyjnych Microsoft Windows XP i Microsoft Windows Vista.

6,65 procent internautów na świecie korzysta z przeglądarki Safari (stan na wrzesień 2008), co daje drugą pozycję na rynku alternatywnych przeglądarek. Dane dla Polski wskazują na poziom 0,3 procent (stan na okres 9 - 15 września)[8], co daje piątą pozycję na rynku przeglądarek.

Wydajność przeglądarki.



Twórcy przeglądarki piszą, że Safari jest najszybszą przeglądarką WWW, Safari ładuje strony nawet do 1,9 raza szybciej niż Internet Explorer 7 i nawet do 1,7 raza szybciej niż Firefox 2.

Skrypty JavaScript wykonuje nawet do 6 razy szybciej niż Internet Explorer 7 i nawet do 4 razy szybciej niż Firefox 2.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A co stoi na przeszkodzie by korzystać z kilku przeglądarek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Używałem, odinstalowałem, wróciłem do firefoxa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie jedynie, dlaczego pominięto Firefoksa 3? W testach wypada lepiej od Safari, przynajmniej jeżeli chodzo o szybkość JavaScript. Do tego ograniczono w nim zużycie pamięci - jest o wiele lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł został napisany po rozmowie z osobą korzystającą z przeglądarki Safari - autor artykułu nie korzysta z przeglądarki Safari.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strone powiekszam jak chce i ile chce, reklamy sie filtruja zdecydowanie bardziej niz w innych przegladarkach, bezpieczenstwo jest , jesli ma sie aktualne seurity sciagniete od Apple, wystarczy aktualizowac na biezaco oprogramowanie od Appla,
jest tylko problem z otworzebniem video np, tutaj w tym serwisie, albo Wrzuta
Warto za taka malo cene miec inne ewidentne korzysci,

Podsumowanie :
artykuö napisany chyba niedokladnie i przez osobe nie korzystajaca z pelnego legalnego oprogramowania Apple Mac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.